Skupina Puding pani Elvisovej vydáva ďalší singel zo svojho pripravovaného albumu. V pesničke Paradox Výmyslov prekvapila temnejším, "depešáckym" zvukom a vážnym textom, aký sme v tvorbe PPE doteraz nepočuli. Kapela ním reaguje na to, že sociálne siete sú plné ľudí, ktorí na Slovensku prepadli tzv. mediálnej alternatíve a neraz uveria aj ľahko vyvrátiteľným hoaxom, len aby boli v opozícii voči mainstreamu.

Čo je za vznikom textu a posunu kapely k vážnejším témam, nám priblížil bubeník Miloš: "Text k tejto novinke vznikol tradične na veľkom gauči v našej skúšobni. Vždy pred skúškou si sadneme a iba sa rozprávame, čo kto zažil a aký mal víkend a nezriedka sa debata stočí aj na politiku či na spoločenské témy. Je naozaj neuveriteľné, v akej dobe žijeme a čomu všetkému sú ľudia ochotní veriť. Hoaxy, nepotvrdené a zároveň senzačné správy zdieľané ľudmi, ktorí nikde neboli, nič nezažili, nečítajú knihy, no majú pocit, že objavili svetové sprisahanie."

Zvukovo sa pesnička líši od bežnej tvorby PPE – tempo je pomalšie a ťažšie, a bezstarostnú náladu vystriedala naliehavosť. "Táto nova poloha nás dosť baví a cítime sa v nej veľmi dobre. Počas produkcie skladby sme experimentovali s rôznymi skreslenými zvukmi klávesov a keď sme náhodou vyskúšali klasický zvuk klavíra, tak skladba chytila tú správnu, mierne depešácku atmosféru, ktorá jej dodáva na sile a vážnosti," objasňuje klávesák a gitarista Pino.

Videoklip vznikal opäť v réžii samotnej kapely a bol točený na mobil. "Tento klip sme nakrúcali u Miloša v pivnici, kde je mimoriadne temný priestor, ktorý dokonale ladí k textu skladby. No a po zotmení sme vybehli do lesov Malých Karpát, kde sme vďaka svetlám vytvorili tajomnú atmosféru. Namiesto dymostroja sme mali klasický oheň, a tak sme potom v taxíku smrdeli ako indiáni," spomína s úsmevom Miloš.

S postprodukciou videoklipu kapele pomohol mladý slovenský videomaker Callman, o cover sa opäť postarala Kristína Uhráková z Pressink.sk, ktorá je aj autorkou nového farebného loga a vizuálnej identity PPE. Mix a produkciu mal na starosti Tomáš Lobb a o finálny master sa postaral producent Tomáš Karásek alias Gaex z Českej republiky.

Skladba Paradox Výmyslov je dostupná na všetkých streamovacích platformách. Členovia Pudingu pani Elvisovej naďalej pracujú na novom albume, ktorý by veľmi radi skompletizovali a vydali v roku 2024. Minulý rok z neho predstavili single Trhací kalendár, Svetová a Space Taxi.

Text skladby Paradox Výmyslov

Redakciu Hudba.sk za kapelu Puding pani Elvisovej informoval Pino Ungvölgyi. Správu sme upravili a doplnili.

Súvisiaci interpreti: Puding Pani Elvisovej