Hlavná stránka

>

Správy

>

Hojdačka z neba aj voodoo: Karin Ann má nový videosingel Zavolaj mi zajtra

Hojdačka z neba aj voodoo: Karin Ann má nový videosingel Zavolaj mi zajtra

02.06.2020 - 09:00 | redakcia

Rok 2020 priniesol na slovenskú scénu nový objav. Karin Ann má 18 rokov a pred pár dňami vydala už svoj tretí singel. Mladá speváčka má ambíciu stať sa hlasom Generácie Z, podobne ako najväčší hudobný fenomén súčasnosti Billie Eilish. O svojej inšpirácii touto hviezdnou rovesníčkou dokonca už Karin rozprávala aj pre jeden z najprestížnejších svetových denníkov.


Karin Ann nachádza inšpiráciu pre texty svojich piesní nielen vo svojom živote, ale aj v príbehoch okolo seba. To je aj prípad jej tretieho singla Zavolaj mi zajtra. "Mala som kamarátku, ktorá sa stále rozchádzala a dávala dokopy s jedným chalanom. Bolo však dosť vidno, že ich vzťah je toxický a že by bolo lepšie, keby zostali od seba," opisuje Karin pozadie vzniku svojej najnovšej piesne. "Je lepšie nájsť samého seba a byť spokojný sám so sebou, než byť nešťastný a prispôsobovať sa niekomu, kto vás len ťahá ku dnu," približuje hlavný odkaz piesene.

Text najprv napísala v angličtine, demo všal následne dostal do rúk jej producent Tomi Popovič so svojím tímom a v spolupráci s Karin dali piesni slovenský šat. "Pôvodná anglická verzia piesne vznikla približne pred dvoma rokmi. Napísala som ju s kamarátkou zo Švédska. Keďže je to jedna z mojich najobľúbenejších pesničiek, ktoré som urobila, poslala som demo Tomimu a zhodli sme sa, že vytvoríme aj slovenskú verziu skladby. A tak vznikla Zavolaj mi zajtra," vysvetľuje Karin. Tomi Popovič sa postaral o celkovú produkciu singla, autormi hudby a textu sú Fillipian a Nikol Kasell. Autorsky sa na ňom podieľala tiež samotná Karin a jej spomínaná švédska kamarátka Ida Margherita Hammar.


Videoklip od dvoch režisérov

Videoklip k singlu je výnimočný tým, že ho spoločne vytvorili hneď dvaja skúsení režiséri - Pierre Lexis zo spoločnosti Lexis Production a Michal "Kunes" Kováč zo spoločnosti WeAreCell production, ktorí majú na konte spolupráce s menami ako Rytmus, Dara Rolins, Sima, Monika Bagárová, Peter Lipa a mnohí ďalší.

Okrem Karin si v klipe aj zahral český moderátor Vojta Drahokoupil, ktorý sa zhostil úlohy obete speváčkinho voodoo. Pierre Lexis sa ujal réžie časti klipu, v ktorej sa Karin hojdá na hojdačke v nebi i všetkých ostatných scén Karin, ktoré sa nakrúcali v slovenskom kráľovstve optických ilúzii, Tricklandii. Vojtovu voodoo časť klipu zase režíroval Kunes.

Zaujímavosťou je, že Karin pôvodne prišla s celkom iným námetom videoklipu. Ten sa však napokon rozhodla odložiť na neskôr a použiť ho k inej svojej pesničke. 

Slovenský hlas Generácie Z v The New York Times

Rok narodenia 2002 mladú speváčku zaraďuje do tzv. Generácie Z, narodenej po roku 2000 a vyrastajúcej so silným vplyvom moderných technológií. Táto generácia na slovenskej hudobnej scéne veľa svojich zástupcov nemá, a práve toto miesto na našej hudobnej scéne chce Karin zaujať.

V článku o jej prvom singli Ruky preč, ktorého videoklip má na Youtube za tri mesiace už takmer pol milióna prehratí, sme ju uviedli ako "slovenskú Billie Eilish", nakoľko Karin sa netají tým, že táto americká hviezda je jej veľkou inšpiráciou. Všimol si to aj denník The New York Times, ktorého redaktorka sa o vplyve Billie Eilish rozprávala s niekoľkými tínedžerkami z celého sveta a oslovila aj Karin. Výsledkom je článok venovaný práve Generácii Z a jej najväčšiemu idolu, ktorý vyšiel koncom januára, teda ešte predtým než vydala svoj debutový singel.

Ako prezrádza mladá Slovenka, autorka článku Ruth La Ferla ju osobne kontaktovala a telefonicky ju vyspovedala v 30-minútovom rozhovore. "Bol a ešte stále to je veľmi zvláštny pocit, pretože NY Times je naozaj veľká vec. Samozrejme, veľmi si to vážim a cením, ale občas tomu ešte stále nemôžem uveriť. No keď vidím ten článok, tak viem, že sa mi to iba nesnívalo, a že mi naozaj volali z The New York Times," smeje sa Karin s odstupom času. 

Karin Ann má 18 rokov, narodila sa 10. mája 2002 v Čadci. Od malička mala veľmi blízko k hudobnému a výtvarnému umeniu. Od štyroch do 12 rokov sa venovala krasokorčuľovaniu, popri tom trénovala tiež balet a gymnastiku. Tri roky sa venovala jazde na koni a neskôr sa jej veľkou vášňou stal tanec (disco dance, hip-hop, modern, jazz, balet). Od detstva sa venovala písaniu básní a keď mala 12 rokov, prišli prvé pokusy o písanie piesní. Prvú kompletnú pieseň napísala ako 14-ročná. Koncom roka 2018 zverejnila svoje prvé dve skladby a v roku 2019 tretiu, vďaka ktorej ju objavil producent Tomi Popovič. Momentálne spoločne pracujú na jej debutovom EP, ktoré plánujú vydať tento rok.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Adriána Čahojová z agentúry Soul for Show. Správu sme upravili. Viac sa dozviete na oficiálnych stránkach speváčky www.karin-ann.com a www.instagram.com/itskarinann.

Foto: Lexis Production


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti