Hlavná stránka

>

Správy

>

Peter Cmorik hľadá únik pred chorým svetom v prírode. Pozrite si videoklip Lipy

Peter Cmorik hľadá únik pred chorým svetom v prírode. Pozrite si videoklip Lipy

02.07.2020 - 13:00 | redakcia

Pandémia koronavírusu zasiahla do našich životov veľkou silou a každý s touto situáciou zápasí ako najlepšie vie. Počas jarných opatrení museli ľudia zo dňa na deň začať žiť a premýšľať inak. Mnohí utiekli do prírody, mimo civilizáciu, a práve o takomto úteku je aj nová skladba Petra Cmorika s názvom Lipy.


Peter Cmorik počas obdobia pandémie nezaháľal a okrem toho, že si našiel čas na náš karanténny projekt Do leta to dáme!, zahral tiež niekoľko online koncertov so svojou kapelou i bez nej a pripravoval so svojím tímom nový koncertný program aj nové skladby. Ako prvú zverejnil v polovici júna video v štýle "COVID-19 Session", kde každý hudobník z jeho kapely nahral u seba doma svoj part skladby Cryin' od skupiny Aerosmith.

Coververzia slovenských hudobníkov má od fanúšikov na Youtube skvelé ohlasy a milým prekvapením je sólo na ústnej harmonike v podaní Zuzany Smatanovej. Samotný frontman podal skvelý spevácky výkon a určite mnohým pripomenul svoje úspešné účinkovanie v SuperStar.


Ďalšia novinka je už autorská. Ide o akustickú skladbu Lipy, ktorá poslucháčov vezme "tam, kde končí cesta", ďaleko od ruchu mesta, aby mohli obdivovať čistotu a majestátnosť prírody. Autorom hudby je jeden z najlepších basgitaristov a producentov na Slovensku Martin Gašpar, ktorý pieseň napísal na Petrovu žiadosť. Ten totiž dostal do ruky nádherný text od Michala Mifkoviča. Báseň v spevákovi okamžite zarezonovala, a tak chcel, aby ju zhudobnil niekto, kto jej bude vedie dať tú správnu dušu.

Pesničke ju vdýchol aj talentovaný gitarista s jedinečným štýlom Juraj Holoda, ktorého Martin Gašpar spoznal cez sociálne siete. Meno tohto trenčianskeho hudobníka, ktorý má vlastnú kapelu Colourful People, je čoraz viac skloňované medzi muzikantskou špičkou a hneď bolo jasné, že jeho gitara pridá piesni tú správnu ingredienciu.


Tvorby videoklipu sa zhostil už osvedčený Laco Rychtárik. Spevák mal tentokrát oveľa ľahšiu úlohu ako v predošlých klipoch, pretože v novinke sedí na "tróne" uprostred lesa a spieva pieseň s dôrazom na jej slová, ktoré každému prehovoria do duše. Ako však prezrádza, ani toto nakrúcanie nebolo úplne jednoduché. "Pieseň je veľmi emočná, a trafiť sa do slov, ktoré som v emócii v štúdiu nahral, nebolo vôbec ľahké. Miestami som bol sám prekvapený, ako som slová uložil do významu," dodáva s úsmevom Peter Cmorik.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol manažér speváka Krištof Kiss. Tlačovú správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti