Speváčka a skladateľka Timea pred letom predstavila svoju novú kapelu a začala spolupracovať s novým producentom. Netají sa tým, že nový singel, ktorý ako prvý vznikal v tejto zostave, je predzvesťou nového smerovania v jej tvorbe.


"Tak ako sa mením ja, mení sa aj moja hudba. Keďže je to už skoro rok od posledného singla, veľmi sa teším, že môžem ľuďom ukázať, kto som teraz," hovorí Timea, ktorá sa pár dní pred vydaním skladby so svojou novou kapelou predstavila aj na menšom z dvojice pódií bratislavských vianočných trhov na Hviezdoslavovom námestí a spríjemnila tak ľuďom predvianočnú atmosféru.

Pesnička Two blocks away vznikla v bratislavskom štúdiu Pulp pod záštitou Jakuba Hríbika, ktorý sa postaral o produkciu a mix. Spolupracovali na nej členovia Timeinej kapely Mattia Müller (bicie), Lukáš Hlaváč (gitara), Michal Šelep (basa) a Peter Kunzo (klávesy), ale aj trubkár z Bostonu Joey Du Bois, ktorého krátke sólo znie v polovici piesne. O mastering sa postaral Alexandr Vatagin sídliaci vo Viedni. Singel môžete od dnes nájsť na všetkých známych streamovacích platformách.


"Nič nie je horšie ako pocit, že ste boli stredobodom niekoho vesmíru a zrazu doňho nepatríte. Two blocks away je o pozeraní sa naspäť, o spomínaní na vzťah, ktorý už skončil. A tak rozmýšľate, či ste si všetky pozitívne spomienky vymysleli, alebo si ich pamätá aj tá druhá osoba. Pesnička vás prevádza smútkom, ktorý sa pretvára na frustráciu z neuzavretej kapitoly. A pritom by vám stačilo len pár slov, že to, čo ste spolu zažili, bolo reálne," približuje text piesne, ktorá je vkusným popom pre kvalitné rádiá.

Hoci sa Timea Gregová objavila na scéne len koncom roka 2020, stihla sa už predstaviť na festivaloch ako Pohoda, FLAAM, Atmosféra, Metronome Warm up a ďalších popredných slovenských a českých hudobných festivaloch a v kluboch. Jej tvorba zaujala médiá ako Full Moon, české Rádio 1, Rádio Wave, Expres FM a slovenské Rádio_FM. Predskakovala umelcom ako Madison McFerrin (US) či Mighty Oaks (DE).

Novinky talentovanej speváčky a autorky môžete sledovať na jej oficiálnych profiloch na sociálnych sieťach Instagram a Facebook.

Text: Hudba.sk (zdroj: Timea Gregová)