Slovenský producent tanečnej hudby Philipee vydáva ďalšiu skladbu z debutového albumu Dreamer. Tentoraz ide o prerábku jeho vlastnej skladby z roku 2020, ktorú upravill do iného žánru a podarilo sa mu ju vydať v známom španielskom vydavateľstve Tropical House Records, na ktorého kanáloch a playlistoch sa objavujú umelci ako Kygo, Alan Walker, Sigala a ďalší.

Melodickú tanečnú pieseň s pôvodným názvom Starchaser vydal bratislavský producent ešte v roku 2020, kedy nadviazal spoluprácu s producentom a vokalistom Martinom "Maxom" Šrámekom, ktorý je svojím výrazným hlasom a kvalitnou produkciou známy zo skladieb s Majkom Spiritom či Celeste Buckingham. Práve Celeste napísala k tejto skladbe text o poetickom putovaní hviezdami hľadajúc lásku.

Skladba pôvodne zaranžovaná do žánra future house bola spočiatku veľkými vydavateľstvami odmietnutá. "Nechal som sa príliš uniesť vtedajším obľúbeným žánrom a príliš som zvukovo kopíroval, čo sa mi pravdepodobne stalo osudným... Vedel som však, že takáto spolupráca so slovenskou špičkou už nemusí prísť a uvedomoval som si kvalitu Maxovho hlasu a kvalitného songwritingu Celeste, preto mi o dva roky neskôr napadlo skladbu prerobiť do žánru, ktorý je môjmu hudobnému srdcu najbližší, a to melodický piano house s prvkami slap housu," hovorí Philipee.

O pár mesiacov od poslania dema sa skladba s novým názvom Heartbreaker so slovenskými autormi ocitá v španielskom vydavateľstve Tropical House Records, ktoré má na Youtube viac ako 700-tisíc odberateľov a najúspešnejšie skladby jeho umelcov majú desiatky miliónov prehratí. Skladba sa už stihla za pár dní dostať do vyše 40 Spotify playlistov, z ktorého najväčší má 115-tisíc poslucháčov. Po skladbe Run from Truth ide už o druhý Philipeeho singel vydaný v tomto veľkom chill house vydavateľstve a zároveň druhý veľký medzinárodný úspech.


Redakciu Hudba.sk informoval Filip Herda alias Philipee. Správu sme upravili.