Hlavná stránka

>

Správy

>

Robert Burian zremixoval hit V období dažďa. Marika Gombitová je nadšená

Robert Burian zremixoval hit V období dažďa. Marika Gombitová je nadšená

03.05.2021 - 10:30 | redakcia

Speváčka a skladateľka Marika Gombitová má nový oficiálny remix skladby V období dažďa z jej siedmeho albumu Ateliér duše (1987). O novú verziu obľúbenej skladby sa postaral známy slovenský producent a dídžej Robert Burian. V nahrávke je použitá originálna vokálna stopa, hudobný podklad je úplne nový.


Vydavateľstvo Opus sa kontinuálne venuje reedíciám známych albumov a skladieb zo svojho katalógu. V edičnom pláne na rok 2021 je aj dvojalbum autorských piesní Mariky Gombitovej, ktorý vyjde na jeseň ako 2LP a 2CD pod názvom Zem menom láska. Práve pri jeho príprave vznikol nápad vytvoriť oficiálny remix jednej z jej pesničiek.

"Na stretnutí s Marikou, na ktorom sme sa rozprávali o dramaturgii jej autorského 2LP, vznikla myšlienka pokúsiť sa o niečo podobné, ako dnes sledujeme v prípade známych svetových hitov z minulosti. Využiť pôvodný spev doplnený novým a súčasnosti zodpovedajúcim inštrumentálnym podkladom. Marike sa tento nápad zapáčil a keďže som mal veľmi dobrú skúsenosť z minulosti, navrhol som, aby sme oslovili Roberta Buriana. Marika súhlasila," hovorí hudobný dramaturg Juraj Čurný.

"Veľmi sa teším remixu mojej pesničky V období dažďa, ktorý sa fantasticky podaril Robovi Burianovi. Verím, že vás v týchto ťažkých časoch poteší," neskrýva radosť Marika Gombitová. Remix vychádza vo vydavateľstve Opus. O lyric video sa postaral Brandon Akountski. Novinku nájdete okrem Youtube aj vo všetkých streamovacích službách. 


Základom novej verzie skladby s textom Kamila Peteraja je pôvodná nahrávka z albumu Ateliér duše z roku 1987. "Veľmi sa teším. Je to pre mňa obrovská pocta a cítim sa neskutočne vďačný za to, že som dostal oficiálny súhlas spraviť remix pre takú legendu, akou Marika Gombitová bezpochyby je. Ďakujem. V súčasnosti sa celý svet nachádza v nepriaznivej dobe a verím, že týmto remixom prinesieme na Slovensko niečo pozitívne," teší sa autor remixu Robert Burian.

"Môj život charakterizujú nekonečné ciele. Hoci som si väčšinu z nich už splnil, vždy si dám nové, ktoré sa zdajú spočiatku nedosiahnuteľné, ale nakoniec ich vždy dosiahnem. Som vďačný, že môžem zakaždým ísť po tejto ceste a že je vždy iná. Napokon, to je to, čo ma najviac baví," dodáva producent, ktorý v súčasnosti naďalej vydáva svoje autorské skladby vo švajčiarskom vydavateľstve Enormous Tunes a pripravuje ďalšie remixy.

64-ročná spevácka ikona sa zase teší na jar 2022, kedy sú naplánované jej dva veľké koncerty s názvom Vyznanie Mariky Gombitovej, ktoré sa pre pandemickú situáciu nemohli uskutočniť v pôvodných termínoch. S fanúšikmi sa po niekoľkých rokoch stretne 10. mája 2022 v Bratislava a 18. mája 2022 v Košiciach.

Pripomeňte si pôvodnú verziu hitu V období dažďa:


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Andrea Čurná. Tlačovú správu sme upravili. Viac sa dozviete na oficiálnych stránkach umelcov www.marikagombitovaofficial.comwww.robertburian.com.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti