Hlavná stránka

>

Správy

>

S Hudbou Vesmírnou opäť ovládli slovenský Youtube. Toto je ich odkaz pre kritikov

S Hudbou Vesmírnou opäť ovládli slovenský Youtube. Toto je ich odkaz pre kritikov

03.10.2018 - 15:10 | redakcia

Hudobno-zábavné trio S Hudbou Vesmírnou, známe aj vďaka moderovaniu folklórnej šou Zem spieva, valcuje slovenský internet ďalším virálnym hitom. Skladba s názvom "No a čo" je už tretí deň na vrchole domáceho rebríčka Youtube trending. Ide o ich prvú hudobnú novinku po januárovom singli Veľký Štýl a piesni ku kampani ZSSK Ideme vlakom.


Obe skladby zo začiatku roka, v ktorých S Hudbou Vesmírnou propagujú ekologické cestovanie, majú na Youtube stovky tisíc prehratí, no žiadna z nich nemala až taký silný nástup ako čerstvá novinka. Aktuálne sa jej počet pozretí blíži k číslu 300-tisíc a zrejme sa počítadlo tak skoro nezastaví.

Dôvodom úspešnosti piesne No a čo môže byť práve to, že sa v nej skupina od "kampaňovania" vracia k tvorbe, ktorá nie je spojená so žiadnou firmou alebo značkou - je skrátka len oslavou slobody a životného štýlu, pre ktorý si týchto spievajúcich bavičov Slovensko zamilovalo.

S Hudbou Vesmírnou, 2018

O kritike vedia svoje, no veľa si z nej nerobia

Známymi sa stali pred viac než troma rokmi vďaka prelomového hitu Je nám teplo, ktorý z tria Dominika Morávková (vtedy ešte Zeleníková), Marek Koleno a Daniel "Sorizzo" Kis urobil najväčšiu internetovú senzáciu posledných rokov na domácej scéne. Dnes má videoklip k bláznivému letnému hitu už viac ako 16 miliónov prehratí. Odvtedy sa toho okolo nich udialo mnoho a s veľkým úspechom samozrejme prichádza aj kritika. Tú si "užili" najmä počas moderovania Zem spieva, kde nie každému sadol ich neuhladený a mierne uletený štýl.

Možno aj to ich inšpirovalo k napísaniu piesne, ktorá síce podľa slov z textu piesne neponúka návod na život, ale ukazuje, ako sa dá s úsmevom vyrovnať s kritikou okolia a ľudí, ktorí by najradšej všetkých ostatných zmenili na svoj ideálny obraz. Ako sa uvádza v texte, ktorý nám k novinke poslal Sorizzo, členovia skupiny majú dosť ohovárania, hodnotenia a porovnávania sa. Život vraj žijú len tak zľahka, s úsmevom na tvári, no majú dojem, že dnes sa ľudia radi spoločne rozčuľujú nad čímkoľvek. A ich odpoveďou je: "No a čo, každý si nájde voľačo..."

Spievajú to v pesničke, ktorá sa nesie v podobnom žánrovo nezaraditeľnom a svojskom štýle ako ich doterajšia tvorba. Sami svoju hudbu v jednej z piesní nazvali "zvláštne nákazlivá" a dokonale to sedí aj na túto skladbu. Je to pop, ale zároveň je to úplne iné než čokoľvek, čo dnes môžeme počuť z rádií.


Vo videoklipe aj Sajfa či misska Martina Grešová

K úspechu nového videoklipu určite prispelo aj obsadenie veľkých hviezd slovenského šoubiznisu a internetu. Tou najväčšou je jednoznačne Matej "Sajfa" Cifra, ktorý si v klipe si zahral rolu boháča s veľkým autom. "Sajfu sme sa rozhodli osloviť preto, že to je ľudský týpek, dá sa nahovoriť na rôzne bláznovstvá a pritom zostáva veľký profík," zdôvodnil výber "herca" autor skladby Sorizzo. "Bavia ma šikovní mladí ľudia, ktorí tvoria a pracujú na sebe. Ja som nemal vôbec nad čím váhať. Hlavne s profíkmi ako som ja sa super robí," komentuje s úsmevom Sajfa.

Ako býva v klipoch S Hudbou Vesmírnou zvykom, ani tentoraz nie je núdza o množstvo krásnych a talentovaných žien. Konkrétne si vybrali populárne tváre internetu a to prvú vicemiss v slovenskej Miss Universe 2012 Martinu Grešovú, dnes úspešnú módnu návrhárku, ktorá je na internete známa instagramovým profilom kdebolotambolo. "Pesnička s nápadom a trefnou témou, nemohla som povedať nie. Dnes sú odborníci všetci a na všetko. Stačí si pozrieť komentáre pod článkami, fotkami. Keby sme sa starali viac o seba, bol by život krajší. Točenie klipu bol výborný zážitok, plný humoru. Želám si viac takýchto nápadov, aby bol svet lepší a hudobnejší," povedala Grešová.

Lucia "Lula" Gachulincová má takisto na svojom Instagrame tisíce followerov. Bývalá tvár televíznej Farmy by o téme ohovárania a hodnotenia inými vedela napísať román. "Skupinu S Hudbou Vesmírnou poznám už veľmi dlho a úprimne som ich obrovská obdivovateľka. Myšlienka skladby No a čo mi hovorí z duše, prakticky tým žijem ako instagramový influencer každý deň. Dúfam, že to všetci zoberú v tom najpozitívnejšom svetle a budú mať život o dosť veselší," povedala o spolupráci Lula. V klipe sa objaví aj herec Juraj Bača, kamarát, ktorého členovia kapely stretli v správnej chvíli.

Text: Hudba.sk, pm (zdroj: Sorizzo, S Hudbou Vesmírnou)
Foto: archív skupiny


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti