Hlavná stránka

>

Správy

>

Speváčka Mista vydáva svoj prvý album so slovenskými textami

Speváčka Mista vydáva svoj prvý album so slovenskými textami

03.11.2019 - 08:00 | redakcia

Speváčka Soňa Šimorová alias Mista potešila svojich fanúšikov novým albumom Cesty života. Na albume sa nachádza deväť pôvodných skladieb plných emócií, ktoré každý z nás denne prežíva vo svojom živote a vo vzťahoch s ľuďmi, ktorí sú nám najbližší.


"Do textov skladieb som vložila témy, ktoré som sama prežila a nad ktorými sa často zamýšľam, ako napríklad komplikovanosť vzťahov alebo hľadanie pevných hodnôt v živote," hovorí Mista. Zaujímavosťou je, že až osem skladieb na albume má svoj vlastný videoklip s prepracovaným príbehom.

To bol tiež dôvod, prečo sa Mista s vydaním albumu neponáhľala a dala si záležať, aby každý príbeh vo videoklipe presne korešpondoval s témou textov, ktoré si sama píše. O réžiu videoklipov sa postaral režisér Tomáš Krejčí, ktorému Mista zverila spracovanie takmer všetkých svojich videoklipov a ktoré majú na Youtube už vyše 1,6 milióna zhliadnutí.


Hudbu k albumu Cesty života zložil český hudobný producent žijúci v Belgicku Stano Šimor, ktorý sa zároveň postaral aj o hudobnú produkciu a celkový nový zvuk speváčky. Šimor je známy ako skladateľ a producent úspešných comebackových albumov Karla Gotta a Heleny Vondráčkovej a spolupracoval aj s Martinou Schindlerovou či skupinou Lunetic.

Mista momentálne pripravuje k novému albumu koncertné turné, na ktoré vyrazí v prvej polovici budúceho roka. Termíny uverejní už čoskoro na svojom Facebooku, kde tiež pridáva svoje úvahy a postrehy zo života.


Redakciu Hudba.sk informoval manažment speváčky. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: Petr Kozlík jr. 


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti