Hlavná stránka

>

Správy

>

Tamara Kramar predstavuje debutový sólový singel So Sweet

Tamara Kramar predstavuje debutový sólový singel So Sweet

04.08.2021 - 12:00 | redakcia

So Sweet je prvou ukážkou z pripravovaného EP v spolupráci s hudobným producentom Oliverom Fillnerom, ktoré spája Tamarine cítenie a charakteristický spev s modernou produkciou.


Svoj debutový singel napísala Tamara Kramar počas prvej karantény začiatkom pandémie na akustickej gitare. O produkciu a aranžmán sa postaral Oliver Fillner zo skupiny Rakovicky, ktorý prepracoval pôvodné demo do finálnej podoby vo vyhľadávanom štúdiu Lvgnc. Basgitaru, druhú gitaru a bicie nástroje nahral multi-inštrumentalista Adam Noška. So Sweet je prvým náhľadom do dlhodobej spolupráce Tamary, Olivera a Adama, ktorí spoločne pripravujú celé debutové EP.


V spolupráci s režisérom Adamom Rohálom vznikol k piesni videoklip, ktorý sa pohráva s konceptom ironicky sladkého zvuku napriek relatívne trpkému textu piesne. "Pri rozmýšľaní nad vizuálnom pre So Sweet bolo pre mňa dôležité zakomponovať do celkovej pozitívnej a letnej atmosféry piesne trpkosť a nepokoj, ktorými sa zaoberá text. Preto sme ako symbol zvolili citróny, ktoré nás sprevádzajú celým videoklipom a tak nenásilne napovedajú, o čom pieseň je," hovorí Tamara.

Tamara Kramar je 21 ročná speváčka, skladateľka a multi-inštrumentalistka pôvodom z Bratislavy, no momentálne žijúca a študujúca neurovedu v anglickom Brightone. Hudobnú kariéru odštartovala minulý rok niekoľkými spoluprácami, medzi ktoré patrí aj letný signel Mesto stratilo dych od kapely Hex či duet s názvom Stop Holding On na albume od The Curly Simon.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytol Mário 'Smasho' Vasko.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti