Hlavná stránka

>

Správy

>

Miriam Kaiser vydáva album Horúca slza. Pozrite si videoklip Ten, kto môže dať

Miriam Kaiser vydáva album Horúca slza. Pozrite si videoklip Ten, kto môže dať

04.11.2020 - 11:30 | redakcia

Slovenská speváčka, huslistka a skladateľka Miriam Kaiser pridáva do svojej diskografie nový album, ktorý vydáva rovnako ako predchádzajúce s dvojročným odstupom. Výsledkom jej neúnavnej systematickej práce je už štvrtá kolekcia autorských piesní a inštrumentálnych skladieb odetých do sláčikových aranžmánov.


Miriam Kaiser chcela svoj nový album nahrať počas jari 2020, pandémia však jej plány skomplikovala. Po čiastočnom uvoľnení opatrení si s pomocou priateľov vytvorila provizórne štúdio v domácom prostredí, kde napokon v spolupráci s ďalšími hudobníkmi nahrala celý album.

Tak ako na predchádzajúcich albumoch, a v prípade novinky Horúca slza hudobníčka svoju piesňovú tvorbu kombinuje s inštrumentálnymi skladbami. Zostáva tiež verná husliam a sláčikovým nástrojom, ktoré tvoria základ inštrumentácie. "Husle sú pre mňa stálou inšpiráciou a zdrojom neustáleho objavovania. Majú úžasné technické možnosti a ja ich rada využívam aj trochu neobyčajne, keď na nich napríklad hrám ako na mandolíne," hovorí Miriam Kaiser.

Spolu s albumom, ktorý ponúka vkusný presah medzi modernou klasickou hudbou, world music, pesničkárstvom a popom, vychádza aj nový videoklip k piesni Ten, kto môže dať. Tá je pre speváčku a skladateľku jednou z jej najobľúbenejších na albume. Autormi pôsobivého atmosférického vizuálu sú otec a syn Braňo a Matej Molnárovci.


Zvuk albumu popri sláčikových nástrojoch obohacujú niektoré dychové nástroje, jemná elektronika, či dokonca historická lutna, ktorú nahral
Michal Hottmar. O podmanivé a citlivé spracovanie nahrávky sa postaral jej dlhoročný kolega, huslista a hudobný producent Milan Adamec. Kvarterto sláčikových nástrojov nahrávali spoločne s Júliou Bolebruchovou (viola) a Lujzou Ďurišovou (violončelo). Party dychových nástrojov nahrali Juraj Pivoluska (klarinet), Radovan Práger (fagot) a Andrea Adamcová (flauta).

Autorka dala skladbám na albume expresívne ladené názvy ako Horúca slzaHorúca pec, Oživovať vášeň, Stokráska, Srdce rozohraj a sama tvrdí, že jej cieľom je rozvibrovať mĺkve srdcia a prebudiť ľudí z apatie všedných dní. "Mojou túžbou pri písaní nových skladieb bolo priblížiť sa k srdcu poslucháča. Čerpám zo studnice pravej lásky, ktorá má svoju šírku, výšku a hĺbku, jediný zdroj absolutného naplnenia, ktorý nachádzam v Bohu," dodáva. Album Horúca slza vyšiel 23. októbra pod hlavičkou občianskeho združenia Kaiser husliarsky dom.

Viac sa o Miriam Kaiser dozviete na jej oficiálnej stránke www.miriamkaiser.sk a na jej profiloch na Facebooku a Instagrame.


Text: Hudba.sk (zdroj: Miriam Kaiser)
Foto: Ľubomír Rechtorík


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti