Hlavná stránka

>

Správy

>

Vydavateľstvo Universal Music je na Slovensku už 20 rokov

Vydavateľstvo Universal Music je na Slovensku už 20 rokov

05.10.2013 - 12:00 | redakcia

V stredu 2. októbra sa konala tradičná Biznis & Media párty vydavateľstva Universal Music, ktorá bola tento rok naozaj výnimočná. Na Slovensku má totiž jedna z najväčších svetových hudobných firiem svoje zastúpenie už 20 rokov. Párty v bratislavskom klube Loft! si tak nenechali ujsť ani mnohí známi hudobníci a speváci.


Počas večera si účastníci zaspomínali na najväčšie hity v 20-ročnej histórii vydavateľstva na Slovensku. V súhrnnom megaklipe zazneli skladby skupín IMT Smile, Gladiator, Lucie, Jany Kirschner, Richarda Müllera, Karla Gotta či Heleny Vondráčkovej. Nešlo však len o oslavu minulej slávy. Na pódiu naopak dostali pred starými harcovníkmi prednosť mladé talenty - postupne tak v krátkych blokoch vystúpili Adam Ďurica, Ewa Farna, rockeri The Paranoid a úplne nový prírastok do stajne Universalu, speváčka Svetlanna. Zablahoželať však prišli aj Ivan Tásler, Kuly, Peter Cmorik a speváčky Kristína či Mária Čírová.

"Som prekvapený, koľko umelcov prešlo za 20 rokov našim vydavateľstvom. Mám pocit, že moja práca mala význam. Vidím výsledky. Nielen vo forme skladieb a klipov, ale aj reálneho úspechu. Myslím si, že slovenská hudba je to, čo ľudí baví a ja ju chcem podporovať a pokračovať vo svojom úsilí. Ďalších 20 rokov," zhodnotil šéf vydavateľstva Universal Music Peter Riava.

Priamo na oslave odpremiérovala skupina IMT Smile nový klip k skladbe S.O.S., pod ktorý sa podpísal režisér Jaroslav "Jaris" Valko. Všetci členovia prešovskej kapely sa v ňom objavili v ľudových krojoch! "V kroji som sa cítil veľmi dobre! Okrem toho máme v klipe ozembuchy a účinkujú tam s nami dievčatá z Lúčnice. Práve Lúčnica nám požičala všetky tieto rekvizity. Zatancoval som si v ňom aj so svojou manželkou Aničkou. Musím sa priznať, že v poslednom čase mám lepší vzťah k ľudovej hudbe, naozaj ma baví," predstavil klip líder IMT Smile Ivan Tásler. Pozrite si ho TU

Na párty naživo zahrali spomínané štyri mladé talenty značky Universal Music. Sériu živých vystúpení odštartoval spevák Adam Ďurica, ktorý má nový singel Ak mám o teba prísť. Produkoval ho Ivan Tásler a ako hosť sa v ňom predstavil aj herec Pavol Plevčík, ktorý skladbu obohatil hrou na ústnu harmoniku. Potom už publikum rozpálila porotkyňa SuperStar Ewa Farna. "Ja mám presne toľko rokov ako vydavateľstvo Universal Music. Takže sme rovesníci! Som rada, že patrím do tejto stajne. Pripravujem nové skladby, máte sa na čo tešiť," prezradila úspešná speváčka, ktorá už čoskoro odohrá dva veľké samostatné koncerty v Bratislave a v Poprade.

Počas večera nemohol chýbať ani energický rock, ktorý predviedla kapela The Paranoid. Potom už na scénu prišla speváčka Svetlanna, nový objav na slovenskej hudobnej scéne. Má 26 rokov, pracuje ako barmanka a v minulosti bola reprezentantkou Slovenska v karate. "Hudbu tvorím a koncertujem už 12 rokov. Začala som veľmi skoro a doteraz som napísala vyše 50 skladieb. Je to zaujímavý pocit patriť medzi týchto hudobníkov," priznala Svetlanna. "Vo vydavateľstve sú zatiaľ na mňa dobrí. Dúfam, že to tak zostane čo najdlhšie," dodala speváčka, ktorá tento týždeň na Hudba.sk odpremiérovala svoj debutový videoklip.

Ewa Farna, párty vydavateľstva Universal MusicEwa Farna na párty slovenského Universalu - pozrite si viac fotiek

Informácie a fotografie pre Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková z agentúry Propaganda House.

Foto: René Miko


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti