Rok 2018 je pre Máriu Čírovú špeciálny. Oslavuje totiž 10 rokov na scéne a zároveň vlastné životné jubileum - presne o dva týždne bude mať 30. narodeniny. Preto sa rozhodla s fanúšikmi osláviť na galakoncerte s názvom 3One & 1Only Mária Čírová. Záujem oň ju príjemne zaskočil, preto sa rozhodla zmeniť miesto konania.

Už úvod tohto roka bol pre speváčku a skladateľku Máriu Čírovú veľmi pozitívny a slávnostný. Pár mesiacov po vydaní ostatného albumu #2017 totiž prevzala prestížne ocenenie OTO v kategórii Speváčka roka. Potom si dala na niekoľko mesiacov od žiar reflektorov pauzu, no záver roka opäť absolvuje vo veľkom štýle - na špeciálnom koncerte 3One & 1Only Mária Čírová, ktorý sa uskutoční už 24. novembra v Bratislave.

Pôvodne bol plán spraviť koncert v Istropolise, lístky sa však v priebehu pár dní od spustenia predaja vypredali, preto sa koncert napokon presúva do Incheba Expo Arény. "Neskutočne si vážim, že o vstupenky na tento koncert je taký veľký záujem. Predsa len, ide o špeciálny večer, na ktorého príprave sme pracovali počas celého roka," hovorí populárna speváčka. "Keďže Istropolis sa vypredal rekordne rýchlo a neustále sa nám ozývali ďalší priatelia, že sa im vstupenky neušli, rozhodli sme sa koncert presunúť do väčších priestorov. Veľmi sa teším na všetkých, ktorí si moju unikátnu oslavu nenechajú ujsť. Bude pre mňa zároveň aj poďakovaním mojim fanúšikom," dodáva.


Koncert rozdelený na tri časti a 40 umelcov na pódiu 

Máriu bude počas slávnostného večera sprevádzať jej kapela, sláčikový orchester a tiež spevácky zbor, cimbalovka i vokalisti. Dohromady sa tak na pódiu prestrieda až 40 účinkujúcich. Koncert bude rozdelený do troch tematických častí, ktoré fanúšikov chronologicky prevedú celou Máriinou speváckou kariérou.

"Každá tematická časť sa bude venovať inej fáze môjho života a kariéry. Začneme ľudovou hudbou, potom sa presunieme ku gospelu, a napokon sa dostaneme k popovej ére," vysvetľuje Mária.  Hosťami úvodnej sekvencie koncertu bude ľudové zoskupenie Fidlikanti. Počas druhej časti koncertu zaznejú najznámejšie a najobľúbenejšie gospelové skladby a záverečná popová sekvencia večera prinesie Máriine najväčšie hity. 

Fanúšikovia sa môžu tešiť nielen na nezabudnuteľný hudobný, ale aj vizuálny zážitok. Mária sa totiž počas večera predstaví nielen v troch hudobných polohách, ale tiež v troch rôznych stylingoch od rôznych slovenských návrhárov. "O šaty k úvodnej - ľudovej časti koncertu sa postará Jaroslava Wurl Kocanová. Ostatné mená si zatiaľ nechávam ako prekvapenie..." 

Otázky a odpovede aj nový klip 

Zaujímavosťou je, že Mária počas večera nebude len spievať. Pre fanúšikov si pripravila aj špeciálne narodeninové prekvapenie – pri príležitosti svojich 30. narodenín, ktoré oslávi len štyri dni pred koncertom (20.11.), bude počas koncertu prostredníctvom pripravených videí odpovedať na 30 otázok od fanúšikov (viac info TU). Ešte predtým, presne v deň okrúhlych narodenín Mária predstaví ďalšie narodeninové prekvapenie - nový videoklip k piesni Dokonalý svet, ktorú vydala na spomínanom vlaňajšom albume #2017. 

Mária Čírová je uznávaná slovenská speváčka, skladateľka a klaviristka. V roku 2008 sa stala víťazkou 8. ročníka súťaže Coca Cola Popstar, o rok neskôr získala Zlatého slávika v kategórii Objav roka a v roku 2018 cenu OTO za rok 2017 v kategórii Speváčka roka. Medzi jej najväčšie hity patria piesne Búrka, Unikát, Chýbaš, Bez obáv, Strácam a mnohé ďalšie. Za svoju desaťročnú kariéru vydala štyri albumy - Búrka (2008), Na dosah (2011), Vianočný album (2015 a #2017.

Vstupenky na galakoncert 3One & 1Only:  Predpredaj.sk

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Adriána Čahojová z agentúry Soul for Show. Tlačovú správu sme upravili. Viac sa dozviete na oficiálnej stránke speváčky www.mariacirova.sk, sledovať ju môžete aj na Facebooku a Instagrame.

Foto: Facebook.com/mariacirova

Súvisiaci interpreti: Mária Čírová