Vo veku 34 rokov zomrel v sobotu známy americký spevák a raper Aaron Carter. Jeho telo sa našlo vo vani jeho domu bez známok života. Ako uvádza agentúra AFP, Carterov manažér sa k úmrtiu zatiaľ nevyjadril.


Polícia v meste Lancaster v Kalifornii, kde spevák býval, uviedla, že našla v Carterovom dome mŕtve telo. Zosnulého však bezprostredne verejne neidentifikovala.
      
Aaron Carter bol mladším bratom známejšieho Nicka Cartera, člena skupiny Backstreet Boys. Narodil sa 7. decembra 1987 na Floride. Keď mal sedem rokov, začal verejne vystupovať ako spevák a svoj prvý album nesúci jeho meno vydal už o dva roky neskôr.
      
Preslávil sa najmä albumom Aaron's Party (Come Get It), ktorý vydal v roku 2000. O rok neskôr vydal ďalší album Oh, Aaron, za ktorý získal platinovú platňu. Objavoval sa aj v reláciách televízií Disney a Nickelodeon a účinkoval vo viacerých muzikáloch.
      
Carter neskôr zostal v povedomí verejnosti najmä pre rodinné spory so súrodencami kvôli peniazom. V roku 2011 nastúpil na protidrogové liečenie, po jeho ukončení sa vydal na turné do Kanady a v roku 2018 vydal svoj posledný štúdiový album Love.
      
V roku 2013 vyhlásil osobný bankrot, pričom dôvodom boli jeho miliónové dlhy. Dostal sa tiež do problémov so zákonom pre nebezpečnú jazdu autom a prechovávanie omamných látok. V roku 2017 nastúpil na ďalšie protidrogové liečenie pre závislosť od liekov na spanie a antidepresív.

Zdroj: TASR (AFP), Hudba.sk edit