Hlavná stránka

>

Správy

>

Kristína a jej Horehronie boduje v TOP 10 najsledovanejších videí Eurovízie

Kristína a jej Horehronie boduje v TOP 10 najsledovanejších videí Eurovízie

07.10.2016 - 16:00 | redakcia

Ani vyše šesť rokov po účinkovaní Kristíny v semifinále Eurovízie neutícha u fanúšikov záujem o jej skladbu Horehronie. V rebríčku TOP 10 najsledovanejších videí na oficiálnom Youtube kanáli Eurosongu za mesiac september jej vďaka tomu patrí štvrté miesto, čo je veľkým prekvapením nielen pre nás, ale aj pre samotných organizátorov.


Oficiálny kanál Eurovision Song Contest na Youtube bol založený v roku 2007 a videá, ktoré sú jeho súčasťou, majú spolu už viac ako dve miliardy pozretí. Podľa štatistík sledovanosti organizátori každý mesiac zverejňujú hitparádu aktuálne najprehrávanejších videí, pričom TOP 10 zverejňujú vo forme videa s úryvkami umiestnených piesní.

Sledovanejšia ako víťazi

Kristína so skladbou Horehronie, s ktorou súťažila v nórskom Osle v roku 2010, obsadila v septembrovom rebríčku štvrté miesto, pričom ju v počte septembrových pozretí predbehli len traja tohtoroční finalisti. Na prvej pozícii je Rus Sergej Lazarev, ktorý so skladbou You Are The Only One skončil vo finále na treťom mieste. Druhým v rebríčku je zástupca Francúzska Amir Haddad s piesňou J'ai cherché, s ktorou sa umiestnil na šiestom mieste, a tretia priečka patrí reprezentantke Austrálie Dami Im, ktorá bola vo finále druhá.

Aj zvyšnú časť rebríčka tvoria väčšinou pesničky z tohtoročného finále vrátane skladby 1944, s ktorou Ukrajinka Džamala súťaž vyhrala. Zo starších videí okrem Kristíny v septembri bodovali len Lordi (10. miesto), ktorí Eurovíziu ovládli v roku 2006, a minuloročný víťaž Måns Zelmerlöw (8. miesto).

Práve záujem fanúšikov o slovenskú pieseň je však podľa organizátorov jedným z najväčších prekvapení, pretože je nielen jedinou nevíťazkou z minulých rokov, ktorá sa v rebríčku umiestnila, ale dokonca pri svojej účasti ani nepostúpila zo semifinále. "Horehronie v podaní Kristíny ukazuje, že sa nemusíte kvalifikovať do veľkého finále a skladba môže patriť medzi najobľúbenejšie videá z Eurovision Song Contestu," napísali k jej umiestneniu organizátori na oficiálnej stránke Eurovision.tv.

Ako však dodali, väčšina (88%) septembrových pozretí jej semifinálového vystúpenia prišlo zo Slovenska a Českej republiky. Pre nás je tak väčším prekvapením skôr to, že na vysoké umiestnenie v tomto rebríčku postačí aj pretrvávajúca lokálna obľúbenosť pesničky a že sa doňho dostala práve teraz. V každom prípade je to milý úspech, za ktorý Kristíne gratulujeme!


V histórii pravidelne zverejňovaného rebríčka najsledovanejších videí na oficiálnom kanáli Eurovízie je zatiaľ najúspešnejšia nemecká speváčka Lena. Tá v máji 2010 vyhrala so skladbou Satellite finále v nórskom Osle, kde súťažila aj Kristína. Odvtedy jej finálové vystúpenie na Youtube kanáli Eurovízie "nazbieralo" už viac ako 50 miliónov zhliadnutí. U slovenskej speváčky sa počet pozretí blíži k 11 miliónom.

Prečítajte si tiež:

Švédi zaradili Horehronie medzi 15 najlepších skladieb v histórii Eurovízie


Zdroj: TASR (Ján Winkler) - text z tlačovej agentúry sme upravili a doplnili
Foto: SITA/Michal Burza


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti