Hlavná stránka

>

Správy

>

Album Dream skupiny Peter Bič Project pokrstil perím herec Vladimír Kobielsky

Album Dream skupiny Peter Bič Project pokrstil perím herec Vladimír Kobielsky

07.12.2017 - 10:10 | redakcia

Na Mikuláša sa asi najviac osobností spoločenského a kultúrneho života na meter štvorcový stretlo v Hoteli Bratislava. Skupina Peter Bič Project v novom zložení tam totiž krstila svoj tretí album Dream, ktorého kmotrom sa stal herec Vladimír Kobielsky. Do života ho uviedol perím a zaželal mu, aby sa niesol svetom ako pierko Forresta Gumpa.


Kapela Peter Bič Project si za posledný rok a pol prežila turbulentné obdobie, no vyšla z neho ešte silnejšia ako predtým. Zhodli sa na tom osobnosti, ktoré sa zišli na krste jej albumu Dream, ktorý oficiálne vyšiel len pred dvoma týždňami. Skupina, ktorá minulý rok vymenila klávesáka a speváčku, na pódiu v Hoteli Bratislava prítomným predviedla, že jej to v novej zostave hrá naozaj výborne.

"V roku 2015 sme vydali album Just a Story, odohrali sme turné, ktoré bolo super a ktoré sme si užili. Potom nastala zmena, keď speváčka Dáša a klávesák Matúš odišli z kapely a ja som nevedel, čo sa bude diať. Bolo to také obdobie, kedy som fakt nevedel, čo budem robiť, či budem vôbec pokračovať s kapelou. Do toho prišla Viktória so Zolim (Tóthom, pozn. red.), kedy som si povedal, že asi by sme mali pokračovať. Písali nám ľudia, aby sme robili ďalej muziku. Tak sme začali pracovať na nových pesničkách a je tu album, ktorý je pre mňa jeden z mojich najlepších," uviedol pre TASR k vzniku albumu gitarista a skladateľ Peter Bič.

"Meniť zloženie kapely, na ktoré si ľudia zvykli, je naozaj náročné. Podarilo sa to ustáť len pár skupinám, z mojich obľúbených napríklad Genesis alebo AC/DC. Ale musím povedať, že nám sa to oplatilo a vznikol album, ktorého nahrávanie sme si dokonale užívali," dodal líder skupiny. "Prešli sme rôznymi problémami, personálnymi zmenami v kapele, čo človeku nepridá na nálade. Ale teším sa z toho, že sme tu. So zmeneným tímom, s novou speváčkou sme zmenili aj repertoár, ale ľudia na to reagujú veľmi pozitívne, čo je pre nás veľká úľava a radosť zároveň," doplnil spevák Ivo Bič.

Peter Bič Project, krst albumu DreamPeter Bič Project, krst albumu Dream - viac fotiek

Priatelia zo strednej školy

Novinku pokrstil herec Vladimír Kobielsky, ktorý je bývalým spolužiakom Petra Biča, chodili spolu na konzervatórium v Košiciach. "S Vladom sa poznáme už od strednej školy, ale náš vzťah sa vlastne formoval už predtým, ako sme na ňu nastúpili. Keď som mame hovoril, že nám album bude krstiť on, tak hneď povedala, že 'Veď my sme vzdialená rodina! Dcéra mojej sesternice je Kobielska a môj brat kedysi chodil s jeho mamou'. No nielen preto som si zvolil Vlada. Je to hlavne človek, ktorého si veľmi vážim a ktorý robí dobre to, čo robí," povedal Peter Bič pre agentúru SITA.

Kobielsky sa ujal svojej role s nadšením. "Keď som pred dvadsiatimi piatimi rokmi chodil po konzervatóriu, po tých dlhých studených chodbách, kade tade sa ponevierali nejakí ľudia a v takom rohu skromne sedel týpek s gitarou a hral tam... Dodnes si to pamätám. Potom sme sa skamarátili a keď ma teraz po tej dlhej dobe oslovil, bola to pre mňa česť," zaspomínal si populárny herec.

"Peter mi povedal tak po svojom 'Zrobíme to tak, že keď vyhráš Let's Dance, tak budeš krstný otec!'. Skončil som síce s únavovou zlomeninou, ale dnes večer som tu. A keď som zistil, že album sa volá Dream, povedal som si - kde sa dejú všetky sny? Predsa v perinách! Rozhodol som sa preto pokrstiť toto CDčko perím. Želám mu, aby sa nieslo svetom ako pierko Forresta Gumpa a nech sa mu darí tak, priatelia, ako sa vám o tom ani nesnívalo," zaprial kapele Kobielsky.

Viktória Vargová, Peter Bič Project, 2017Nová speváčka do kapely skvele zapadla (foto: Jano Štovka)

Dream reprezentuje aj splnený sen speváčky Viktórie
 
Na krste sa zúčastnilo množstvo známych osobností. Medzi hosťami nechýbal Adam Ďurica, Lukáš Adamec, Alexander Bárta, Peter Cmorik, Juraj Miškov, Ivan Tásler a mnohí ďalší. "Teším sa, že Peter má stále nové nápady a energiu na to, aby robil takúto muziku. Je to skvelý gitarista, fantastický muzikant a môj kamarát, ktorého poznám už strašne dlho. Kedysi sme spolu hrali v IMT Smile a aj keď sa naše hudobné cesty rozišli, zostali sme v kontakte, je preto úplne prirodzené, že som tu. Piesne z albumu, ktoré poznám, sa mi páčia. Najmä singel Skúšame sa nájsť je naozaj krásny," pochválil kolegov Ivan Tásler.

Nová frontmanka Viktória Vargová, dodáva svojím zaujímavo sfarbeným hlasom piesňam Peter Bič Projectu novú kvalitu, ktorú oceňujú hudobníci aj fanúšikovia. Vstup mladej speváčky do hudobného sveta rovno v jednej z najúspešnejších domácich kapiel tejto dekády je o to pôsobivejší, že doteraz nikdy verejne nespievala. Jej príbeh preto výborne korešponduje s názvom nového albumu Dream. "Ja som nikdy nemala kapelu, spievala som si len doma. Chalani mi dali šancu a ja ani neviem opísať slovami, čo to pre mňa znamená. Je to ako sen, zrazu stojím na pódiách, spievam ľuďom a im sa to páči," vyznala sa sympatická ryšavka.

"Dnešný večer je môj najväčší splnený sen. Som nesmierne šťastná, že mi vďaka chlapcom vyšiel album," priznala Viktória. "Na albume je aj jedna moja pesnička, volá sa Childhood a je o mojom detstve. Zložila som ju doma a s malou dušičkou som s ňou prišla do kapely. Chalanom sa zapáčila do tej miery, že ju dali na album, z čoho sa veľmi teším," dodala pre TASR.


Emotívne balady aj tanečný pop

Na albume Dream je desať piesní, dve z nich vyšli ešte pred jeho uvedením na trh ako single a oba sa dostali na vrchné priečky hranosti v slovenských rádiách. Celkovo platí, že na albume viac zaujmú skôr pomalšie skladby, okrem hitov Skúšame sa nájsť a Where Did You Go? patrí do tejto kategórie aj titulná Dream či coververzia hitu Wicked Game Chrisa Isaaka z prelomu 80-tych a 90-tych rokov. "Nie som zástancom prevzatých vecí, ale Wicked Game je taká osudová pieseň, pretože prvé demo, ktorým sa Viki u mňa odprezentovala, bola to práve táto skladba. Preto sme ju aj dali na album," vysvetľuje Peter Bič.

Práve v emotívnych baladách naplno vyniká príjemný vokál novej speváčky. Na svoje si však prídu aj fanúšikovia tanečných skladieb, v ktorých sa popri Viktórii hlási o slovo aj Ivo Bič a ktoré viac pripomínajú doterajšiu tvorbu kapely. "Nechceme sa škatuľkovať, som muzikant, ktorý za 20 rokov hral s veľa umelcami, z ktorých bol každý iný. Nebol som len rockový gitarista, prešiel som všetkými žánrami, baví na robiť pesničky, ktoré nie sú rovnaké. Album Dream je viac osobný, je viac o vnútri, čo sme cítili, čo sme zažívali v kapele," povedal Bič pre TASR.


Všetky spomenuté skladby, spolu s energickou a veselou Stále ťa mám, ktorá je druhou slovenskou piesňou na albume, a ďalšou baladou Winter Snow zazneli aj počas krátkeho koncertu na krste. Jeho záver bol emotívny, Peter Bič poďakoval kapele za súdržnosť, vieru v spoločný cieľ a odovzdanosť.

"Chcel by som, aby sme boli všetci stále spolu, my, ktorí máme radi hudbu a ktorí máme radi všetko, čo nám život prináša. Myslím si, že sme sa v kapele vždy spájali, nenadávali sme si, neubližovali si. Je pre mňa podstatné to v tejto chvíli povedať, pretože život je práve o tom, aby sme si spolu plnili sny a aby sme plnili sny aj ľuďom okolo nás. Som rád, že to cédéčko vyšlo a myslím, že všetko je povedané v piesňach na ňom. Som dojatý a teším sa, že sme to zvládli," uviedol hudobník.

Kapela Peter Bič Project je na scéne od roku 2010. Peter Bič ju založil po tom, ako odišiel zo skupiny IMT Smile. V súčasnosti sú okrem gitaristu a producenta členmi zostavy speváci Viktória Vargová a Ivo Bič, bubeník Jozef Zima, hráč na klávesy Zoli Tóth a basgitarista Vlado Čekan. Hosťujúcim členom je huslista Fero Jano, ktorého hru môžete počuť v niektorých skladbách. Skupina chce nové pesničky predstaviť na turné, ktoré je pláne na budúci rok. "Chceme veľa hrať a skladať ďalšie pesničky, tvoriť videoklipy, stále niečo. Hlavne tvoriť hudbu a pracovať na sebe," dodal Peter Bič.

Viac sa o kapele a jej aktivitách dozviete na oficiálnych stránkach peterbicproject.skwww.facebook.com/peterbicproject.

Zdroj: Propaganda House (Eva Sládková) + SITA + TASR
Foto z krstu: Milan Krupčík


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti