Garbage oznámili vydanie remastrovanej a rozšírenej reedície svojho štvrtého albumu Bleed Like Me. Nahrávka z roku 2005, ktorá krátko po vydaní zapríčinila päťročnú pauzu Garbage, vyjde po prvýkrát na vinyle.

"Vytvorenie tohto albumu bolo náročné a malo za následok, že kapela si dala päť rokov pauzu krátko po jeho vydaní. V priebehu rokov sa však stal základom našej diskografie, a tak sme sa rozhodli ho konečne sprístupniť na vinyle kvôli mnohým bolestným prosbám našich fanúšikov," priblížila reedíciu speváčka Shirely Manson.

Z albumu Bleed Like Me pochádzajú hity Why Do You Love Me, Bleed Like Me, Sex Is Not The Enemy a Run Baby Run. V čase svojho vydania sa nahrávka umiestnila v prvej päťke albumových rebríčkov v USA, vo Veľkej Británii, Austrálii a Európe.

Aktuálna rozšírená reedícia bude mať plne remastrovaný zvuk a vyjde v rôznych formátoch vrátane 2CD, luxusného 2LP, strieborných vinylov a je tiež k dispozícii na streamovanie na všetkých streamovacích platformách. Bonusom budú B-strany pesničiek, remixy a alternatívne verzie skladieb. Reedícia Bleed Like Me vychádza 5. apríla prostredníctvom BMG/Stunvolume.

Text: Hudba.sk (zdroj: Nme.com)