Nezameniteľná farba hlasu, bezchybná angličtina a výrazná osobnosť – tri predpoklady pre úspech v zahraničí. Celeste Buckingham ich spĺňa dokonale. Potvrdila to prijímacia komisia jednej z najprestížnejších hudobných škôl sveta, Belmont University v Nashville, kde od septembra študuje, i popularita jej singla Run Run Run.
"Pesnička je o mojom vzťahu s hudobnou scénou a biznisom ako takým. V tejto branži je totiž množstvo ľudí – jedni berú hudbu tak, ako ja, a pre druhých je to súťaž," prezradila Celeste o novom singli ešte v augustovom rozhovore pre Hudba.sk.
Celeste Buckingham - Never Be You (teaser)
Spolupráca Slovákov a Američanov
S vydaním novinky si však talentovaná rodáčka z Zürichu dala na čas. Prekvapivo totiž nevsadila na dalšiu skladbu zo svojho pozitívne hodnoteného debutu Don't Look Back (recenzia). Novinka Never Be You vznikla v slovensko-americkej spolupráci - už osvedčených producentov Martina Šrámeka a Andreja Hrušku z bratislavského štúdia Littlebeat doplnilo duo Aaron Harmon a Jordan Reyes z BoyGenius Studios.
Spoluautorkou hudby a textu je, rovnako ako pri predošlých singloch Nobody Knows a Run Run Run, samotná speváčka, ktorej tentokrát s písaním pomohla Paula Winger. Réžiu videoklipu, ktorý sa nakrúcal v slovenských Trenčianskych Tepliciach, má na svedomí Roland Wraník, známy spoluprácou s Darou Rolins, Tinou či Rytmusom.

Pozrite si viac fotografií z nakrúcania klipu Never Be You
Český Slávik, narodeniny MTV a Seal
Celeste Buckingham patrí k najväčším hudobným prekvapeniam tohto roka, preto nebude 24. novembra chýbať v Štátnej opere Praha, kde vystúpi s hitom Run Run Run na vyhlásení výsledkov ankety Český Slávik. V stredu 28. novembra zase zaspieva v pražskom klube Mecca na tretích narodeninách českej verzie hudobnej stanice MTV a o deň neskôr vystúpi v bratislavskej Inchebe. Svojím hlasom, prejavom a nápaditými textami totiž okúzlila ikonu britského soulu a R&B Seala, ktorý si ju vybral ako predskokanku svojho koncertu v slovenskej metropole.
"Zaspievať si na jednom pódiu so spevákom, ktorý predal 20 miliónov dosiek, je pre mňa veľká pocta. A teším sa o to viac, že po čase zase uvidím svojich fanúšikov, ktorí mi v Nashville chýbajú zo všetkého najviac," hovorí Celeste, ktorej sa podarilo na pár dní uvoľniť zo školy a doma ju čaká naozaj nabitý program. Na Slovensko sa opäť vráti aj v decembri, kedy odohrá samostatný koncert v Ateliéri Babylon (viac informácií a lístky).
Informácie pre Hudba.sk poskytla Adriana Čahojová, PR manažérka speváčky. Viac na www.celestebuckingham.com.
Foto: Lukáš Dvořák, SLAVICA
Súvisiaci interpreti: Celeste Buckingham