Lukáš Adamec vydal nový singel Tam sme spolu s videoklipom, na ktorom spolupracoval s režisérom Michalom Nemtudom. Pesnička, vyzdvihujúca partnerský vzťah, je pilotným singlom z chystaného nosiča, ktorý spevák plánuje vydať v lete.


Novinku zložil spevákov dvorný gitarista Viktor Špak, text má na svedomí samotný Lukáš Adamec. "Pieseň vznikla minulý rok, nápad a hudobnú linku priniesol Viktor aj s pár ďalšími skladbami, ktoré budú fanúšikovia môcť počuť na novom albume už v blízkej budúcnosti. Mne sa už dlhšie vynáral text, ktorý začína slovom 'pamätáš'. Stačilo domyslieť tému a zrodila sa – Tam sme," priblížil Lukáš vznik novej pesničky.

Skladba sa nahrávala v bratislavskom štúdiu Pulp. "Nahrával som ju ja s Viktorom a produkčne nám ju dal dokopy Matej Turcer zo štúdia Pulp, ktorý sa ako producent podieľal už na viacerých známych hitoch slovenských interpretov," priblížil spevák novú spoluprácu. So zmenou nahrávacieho štúdia prináša s pilotným singlom nového albumu aj nový zvuk svojej tvorby, napriek tomu, že so svojimi predošlými nosičmi žal veľké úspechy.

Čo ho k tomu teda viedlo? "Najskôr asi zvedavosť a túžba niekam sa posunúť. Zvuk skladby Tam sme zodpovedá aktuálnej dobe a trendom a ja som nechcel zostať na jednom mieste. Myslím si, že to bolo výborne rozhodnutie. Táto pieseň a aj ďalšie, ktoré sú nachystané, sa mi veľmi páčia."


Tam sme predstavil Lukáš verejnosti prostredníctvom videoklipu, pri ktorom stavil na overenú kartu. "Opäť som spolupracoval s Michalom Nemtudom, ktorý už dlhé roky, okrem svojej hereckej kariéry, svieti aj na poli režírovania a tvorby videoklipov a mnohých ďalších známych audiovizuálnych počinov. Robil som s ním už štvrtý klip za sebou a plánujem v tom pokračovať. Páči sa mi jeho postup práce a profesionalita, ktorá je na Slovensku veľmi vzácna až raritná," nešetrí chválou na šikovného režiséra.

Video sa nakrúcalo v Starej tržnici v Bratislave. "Po mojom boku si zahrala Rebeka Karlíková a som rád, že túto výzvu prijala a chopila sa jej s veľkou profesionalitou. Dodala piesni jemnosť a krásu, ktorá len podtrhla a vystihla atmosféru, ktorú som chcel mať zachytenú. Skladbou a textom som chcel zvýrazniť vzácnosť vzťahu. Dôležitosť poznania milovanej osoby a silu tohto puta a lásky, ktorou sa milenci, partneri, manželia pretĺkajú nástrahami času. Je oslavou lásky a partnerstva, v ktorom existuje porozumenie a absolútne poznanie toho druhého. Je taktiež otáčaním sa a obzeraním, čo všetko sa už prekonalo a ako nevinne, bez vedomia toho, čo bude a čo partnerov čaká, sa to začínalo," vysvetľuje spevák.

Nový album už o niekoľko mesiacov

Popri koncertovaní Lukáš Adamec usilovne zarezáva v hudobnom štúdiu a pripravuje nový album. "Ako som už spomínal, hudobne je v novom šate a hoci je to možno v niečích očiach risk alebo veľký skok, ja to vnímam ako nevyhnutný posun a radosť z hudby v inom podaní. Spolupráce mám už v hlave rozpracované a uvidíme, kto a ako bude vo finálnej verzii piesne pôsobiť. Ak by vyšli všetky moje túžby a plány, mohol by byť celkom pestrým aj po stránke hudobných hostí."

Spevák má aktuálne rozpracovanú produkciu videoklipu k ďalšej skladbe, ktorá je už nachystaná na svoje predstavenie verejnosti. "Myslím si, že ďalšia pieseň ponúkne ešte hlbší pohľad do toho, ako bude celkový album vo finále vyzerať a znieť," prezrádza Adamec a zároveň avizuje, že pri príležitosti vydania albumu by tento rok rád so svojou družinou absolvoval turné. "Dátumy a miesta k turné zverejníme čoskoro, medzitým fanúšikov rád uvidím na koncertoch. Všetky informácie o našich hraniach sú priebežne zverejňované na mojich sociálnych sieťach."

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Janka Marczellová. Správu sme upravili.

Súvisiaci interpreti: Lukáš Adamec