Hlavná stránka

>

Správy

>

Album 10 Simple Melodies Branislava Dugoviča zaznie v unikátnom online koncerte

Album 10 Simple Melodies Branislava Dugoviča zaznie v unikátnom online koncerte

10.05.2021 - 11:00 | redakcia

Oceňovanú nahrávku môžete počuť v live prevedení už v stredu (12.5.) na Facebook stránkach Real Music House a Hudba.sk. Album z roku 2019 je druhým (ko)autorským projektom klarinetistu Branislava Dugoviča a jeho kolegov/priateľov Eddieho Stevensa, Borisa Lenka, Nikolaja Nikitina, Jozefa Luptáka, Mariána Lejavu, Daniela Mateja či výtvarníka Róberta Szegényho.


Nahrávka 10 Simple Melodies (2019) pozýva poslucháča do intímneho sveta minimalistických aranžmánov, jednoduchých melódií, viac či menej skrytých odkazov na inšpirácie, zámerne ponechaných "chýb" a pozitívnej chémie medzi spolupracujúcimi hudobníkmi.  Je to album vyzretého a rešpektovaného slovenského hudobníka, ktorý sa ťažiskovo prezentuje hrou na klarinete a basovom klarinete. Koncert, v rámci ktorého zaznie 10 Simple Melodies naživo, ako hlavný partner z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Branislav Dugovič má na konte spolupráce s mnohými domácimi aj zahraničnými umelcami. Patria medzi nich napríklad operná speváčka Eva Šušková, Moyzesovo kvarteto, interdisciplinárna umelecká skupina Cluster Ensemble, taliansky klarinetista Nicola Bulfone, najstarší spomedzi dodnes existujúcich súborov súčasnej hudby na Slovensku VENI Ensemble, orchestre Capella Istropolitana, Štátna filharmónia Košice a mnohí ďalší. Album 10 Simple Melodies vyšiel pod hlavičkou vydavateľstva Real Music House. Unikátny online koncert môžete sledovať v stredu 12. mája o 20:30 na jeho Facebook stránke, a tiež na fanpage Hudba.sk.Kým na albume spolupracoval Branislav Dugovič s menami ako Eddie Stevens (kompozície, produkcia, elektronika), Nikolaj Nikitin (saxofón), Jozef Lupták (violončelo), Boris Lenko (bandoneón, akordeón), Marián Lejava, Daniel Matej (kompozície) či Robert Szegény (drum loops), rovnako elitnú zostavu predstaví slovenskému publiku aj v rámci krátkeho, ale o to viac exkluzívneho turné. V rámci neho vystúpi po jeho boku aj jeden z najvyťaženejších mužov domácej hudobnej scény, Nikolaj Nikitin (saxofón, klarinet), a virtuózny hráč na violončele Jozef Lupták, ktorý má na konte množstvo hudobných nahrávok a ocenení.

Muzikantov na pódiu doplní akordeonista Boris Lenko. Ten svoju medzinárodnú kariéru začal úspechmi na súťažiach, najmä však víťazstvom vo francúzskom Andrezieux-Boutheon (1987). V 90. rokoch sa zaradil medzi etablovaných interpretov s pravidelnou koncertnou a nahrávacou činnosťou. Jeho všestrannosť sa prejavila aj v invenčnom prístupe jeho hrania. V slovenskom  kontexte vniesol do akordeónového repertoáru viaceré novátorské prvky, pričom významne sa podieľal aj na slovenských koncertných premiérach diel mnohých významných zahraničných umelcov. 

10 Simple Melodies LIVE

Kedy:
 12. mája 2021, 20:30
Kde: Facebook stránky Real Music House a Hudba.sk

Koncert odohrajú hudobníci v zložení:

Branislav Dugovič - klarinet
Nikolaj Nikitin - saxofón, klarinet, theremin
Jozef Lupták - violončelo
Boris Lenko - akordeón 

Zdroj: Real Music House (Hudba.sk edit)


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti