Hlavná stránka

>

Správy

>

VIDEO: Emma Drobná zverejnila klip Demons. Príbeh skladby vyrozprávala tancom

VIDEO: Emma Drobná zverejnila klip Demons. Príbeh skladby vyrozprávala tancom

10.12.2019 - 15:00 | redakcia

Speváčka Emma Drobná uzatvára rok 2019 novým videoklipom k svojmu aktuálnemu singlu Demons. Premiéru mal v pondelok večer v jednom z bratislavských podnikov, kde sa ukázala aj so svojím novým priateľom, bývalým futbalistom Filipom Šebom. Dnes vizuál, ktorým sa doslova pretancovala, zverejnila na Youtube.


Po hitoch Smile, WordsTry z debutového albumu You Should Know (2017) predstavila Emma Drobná v septembri tohto roka svoj nový singel Demons. Podľa speváčky, ktorá je zároveň autorkou textu, je to pieseň o ľuďoch v našich životoch, ktorí v nás vedia vyvolať zlé myšlienky alebo pocity. "Je aj o strachu z toho, že niekto blízky nám klame, a tak trošku i o tom, že často klameme aj samých seba. Pritom si stačí uvedomovať vlastnú hodnotu a nenechať sa nikým presvedčiť o opaku," hovorí Emma.

Kým sa pesnička, ktorá je prvou ochutnávkou jej pripravovanej druhej štúdiovky, postupne udomácňovala v éteri slovenských rádií, nechala 25-ročná speváčka fanúšikov počkať si na videoklip. Ten prichádza práve dnes a ak ste si pieseň Demons za posledné mesiace obľúbili, vďaka klipu si ju pravdepodobne zamilujete ešte viac.

Na slovenské pomery výnimočný vizuál podčiarkuje atmosféru piesne prostredníctvom pútavej scénickej choreografie. Podobné videoklipy síce v zahraničí nie sú ničím neobvyklým, no ani tam nebýva vždy zvykom, aby sled tanečných scén absolvovala samotná speváčka bez dablérky či profesionálnej tanečnice. Asi najznámejším príkladom je americká speváčka Pink, ktorá svojimi tanečnými výkonmi v klipoch či na koncertoch pravidelne vyráža dych. Zdá sa, že Emma sa inšpirovala práve u nej a urobila dobre. (Samozrejme, tá úroveň je úplne iná, Pink hrá o niekoľko tried vyššiu ligu.)


Videoklip sa nakrúcal v budove starej vodárne v bratislavskej Vrakuni. "Je to veľmi pekný a veľký priestor, ktorý nám poskytol veľa vizuálnych možností,“ pochvaľuje si výber lokácie Emma. S nápadom poňať klip tanečne prišiel režisér Bohumil "Boyo" Dohnal. "Spočiatku si nebol istý, o aký tanec by presne išlo, ale potom sme oslovili choreografa a tanečníka Lacka Cmoreja, či by bol ochotný v klipe účinkovať a choreografiu napokon vymyslel on. Tak ako všetci ostatní, od režiséra cez kameramana až po osvetľovačov, aj Lacko sa do svojej role naozaj vcítil a priniesol tam svoj pohľad na vec," dodáva speváčka. 

Spolu s choreografom sa podujala nacvičiť párovú choreografiu, ktorou rozprávajú príbeh skladby. "Snažili sme sa, teda hlavne Lacko, do tanca pretaviť aj lásku aj hádku. Trošku ukázať tých démonov," vysvetľuje Emma. Špeciálna tanečná scéna si vyžadovala jeden deň navyše na prípravu nakrúcania. "Aby s klipom bolo čo najmenej práce, rozhodli sme sa, že prvý deň tam pôjdeme len s kameramanom a režisérom. Nacvičili sme si choreografiu a režisér a kameraman si dopredu pripravili jednotlivé scény a tiež to, kde a z akých uhlov sa čo bude natáčať. Tento prednatáčací deň nám dosť pomohol," upresňuje interpretka.

Samotné nakrúcanie klipu už potom trvalo iba jeden deň. "Bolo úplne super, že sme to stihli, keďže si neviem predstaviť stráviť v tom krásnom ale veľmi chladnom priestore viac času. Bolo tam naozaj dosť zima. To bolo asi najťažšie resp. jediná náročná vec z celej výroby. Atmosféra počas celého dňa bola však neskutočná. Všetci sme vedeli, že panika ani zhon ničomu nepomôžu, takže to tam bolo naozaj veľmi uvoľnené ale profesionálne," spomína Emma a dodáva, že na jediný okamih predsa len celému tímu prebehol mráz po chrbte. "Asi najnepríjemnejší moment bol, keď jeden z osvetľovačov spadol do kamennej jamy, ktorá vedie stredom miestnosti. Celý čas som sa obávala, že do toho prázdna niekto stúpi a ublíži si. Našťastie sa mu nič vážne nestalo."

Ďalšie skladby z druhého albumu predstaví Emma Drobná svojim fanúšikom v roku 2020. Názov štúdiovky zatiaľ nie je známy. Očakávaná novinka vzniká, rovnako ako jej debut, v bratislavskom nahrávacom štúdiu Creative Music House. Pod skladbou Demons, ktorá vyšla 24. septembra vo vydavateľstve Warner Music, sú po hudobnej a producentskej stránke podpísaní Peter GrausTomáš Zubák, ktorí stoja za všetkými jej doterajšími hitmi. Okrem slovenských rádií nový singel zaujal aj v Českej republike, kde ho aktuálne hrá rádio Evropa2 v najvyššej rotácii.   

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Adriána Čahojová z agentúry Soul for Show. Tlačovú správu sme upravili a doplnili.

Foto: František Gažík


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti