Anglická kapela Bastille zverejnila skladbu Quarter Past Midnight. Novinka mala premiéru v BBC Radio 1 a je prvým singlom z očakávaného albumu skupiny. Jeho názov ani dátum vydania zatiaľ nie sú známe. Líder kapely Dan Smith prezradil, že pôjde o intímnejší album.

Dva roky od úspešnej nahrávky Wild World prichádzajú Bastille s novým singlom Quarter Past Midnight. Dynamický popový singel je úvodnou skladbou pripravovaného tretieho štúdiového albumu a zachytáva atmosféru chaosu nočného mesta, pričom má tendenciu navodiť poslucháčovi tanečnú náladu. 

"Pieseň je o úniku, keď chcete, aby noc pokračovala a snažíte sa v nej z nejakého dôvodu stratiť. Chceli sme zachytiť ten pocit s drsným, špinavým a euforickým zvukom," povedal na margo skladby líder kapely Dan Smith pre britský magazín New Musical Express. "Chceli sme vyskúšať niečo iné a nové," dodal hudobník, pričom priznáva, že práca na piesni bola zábavná. 


Nový album Bastille by mal byť podľa slov frontmana kapely vo finálnej fáze produkcie, v zásade však nechcel prezradiť o nahrávke viac. "Dúfajme, že album funguje na viacerých úrovniach. Je viac osobný, potenciálne metaforický a ďalšie veci sa tam dejú," prezradil Smith v rozhovore pre britský Independent. "Rozhodne som chcel, aby bol tento album na pocit intímnejší."


Britskú skupinu Bastille si budú môcť užiť naživo už v lete aj návštevníci budapeštianskeho festivalu Sziget, kde sa v termíne od 8. do 15. augusta predstavia aj Arctic Monkeys, Dua Lipa, Gorillaz, Kendrick Lamar či Lana Del Rey. 

Zdroj: SITA/doplnila redakcia Hudba.sk
Foto: PR

Súvisiaci interpreti: Bastille