Hlavná stránka

>

Správy

>

Festival Punkáči deťom hlási zmeny v programe aj organizačné novinky

Festival Punkáči deťom hlási zmeny v programe aj organizačné novinky

11.08.2018 - 15:00 | redakcia

Už len tri týždne zostávajú do začiatku festivalu plného punkovej muziky a ľudí s chuťou nielen zabaviť sa, ale aj pomôcť. Prípravy ôsmeho ročníka benefičnej akcie s názvom Punkáči deťom, ktorý sa bude konať 30. augusta až 1. septembra v Opatovciach pri Trenčíne, vrcholia a pribúdajú organizačné novinky. Výťažok zo vstupného poputuje nadácii Pomoc deťom v ohrození.


Zmeny prebehli v posledných dňoch aj v pôvodne avizovanom programe. Keďže kapela Just War ukončila svoju činnosť, namiesto nej vystúpi Michal Kaščák s jeho projektom V.B.P.S. – vydrapená bužírka punk systém. Kvôli zdravotným problémom speváčky sa festivalu Punkáči deťom nemôže zúčastniť kapela Kitty In A Casket. Organizátori však zariadili viac ako dôstojnú náhradu, ktorou bude slovenská legenda Hoten Toten. "Je to ich posledný ohlásený koncert a podľa vyjadrenia kapely nikto nevie, čo bude ďalej. Možno toto bude posledná šanca vidieť ich naživo," dvíha varovný prst organizátor Andrej, pričom upozorňuje, že s kúpov vstupeniek netreba váhať.

V Opatovciach pri Trenčíne sa tiež predstavia Los Fastidios, The Twinkles, Pipes and Pints či The Paranoid. Permanentky na celý festival sú dostupné na webe festivalu v cene 20 €.


Festival aj pre malých punkáčov

Minulý rok sa osvedčili vratné kelímky Nick Nack, vďaka nim sa rapídne znížil vyprodukovaný odpad. Tento rok však pribudnú kelímky s potlačou festivalu. V areáli sa budú opäť nachádzať cisterna s pitnou vodou, mobilné toalety a tí, ktorí chcú pohodlie a nevadí im symbolický poplatok, môžu využiť aj murované toalety či sprchy.

"Nemusíte sa báť zobrať na festival aj svojich malých punkáčov," odkazujú organizátori. Pre rodiny s deťmi bude aj tento rok pripravené stanové mestečko, ktoré bude oddelené od ostatných návštevníkov. "Myslíme aj na rodičov s deťmi, ktorí sa chystajú na festival. Minulý rok sa nám pre nich osvedčilo oddelené stanové mestečko. Toto mestečko pripravujeme aj tento rok, prosíme však rodičov, aby nás v prípade záujmu o stanovanie v tomto mestečku kontaktovali vopred na náš festivalový e-mail. Stanové mestečko bude kapacitne obmedzené a vstup doň bude umožnený iba rodičom s deťmi, ktorí sa nám nahlásia vopred," upozorňuje organizátor Andrej Siget. Stanovanie je pre všetkých návštevníkov zdarma.  

Tí, čo prídu na festival autom, sa potešia betónovému parkovisku pred areálom. Parkovanie bude spoplatnené, no keďže je zabezpečené v spolupráci s Trenčianskym útulkom, časť parkovného poputuje na nákup krmiva pre zvieratká. A naopak, tým, ktorí autá nechajú doma, určite padne vhod kyvadlová autobusová doprava, ktorá bude premávať od vlakovej stanice v Trenčíne až k areálu akcie a pôjde aj v opačnom smere po skončení programu. Časový rozpis kyvadlovej dopravy je dostupný na webe festivalu.


Redakciu Hudba.sk informoval organizátor festivalu Andrej Siget z Občianského združenia Punkáči deťom. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: PR


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti