Fanúšikovia Ariany Grande netrpezlivo čakajú na speváčkin siedmy štúdiový album. Prvou ukážkou z neho je pilotný tanečný singel Yes, And? inšpirovaný popom 90. rokov a Madonniným hitom Vogue. Pieseň je prvou novinkou Ariany Grande od roku 2020.

V osobnej skladbe sa Ariana Grande pýta svojich kritikov, prečo toľko komentujú jej život. Vyzýva ich, aby sa nevyjadrovali k jej telu a aby toto svoje správanie v budúcnosti zmenili. Majú sa starať o seba, pretože každý sa z niečoho lieči. Skladba je reakciou na všetky reči o jej vzhľade, rozvode a novom vzťahu, ktoré sa o nej verejne viedli. Speváčka pieseň napísala a produkovala spolu so svojimi dlhoročnými spolupracovníkmi Maxom Martinom a Ilyou Salmanzadeh.

Singel možno vnímať ako pokračovanie príspevku, ktorý speváčka zverejnila v závere minulého roka na svojich profiloch. Reagovala v ňom na uplynulý rok. "Nikdy som necítila viac hrdosti, radosti alebo lásky, a zároveň som sa cítila tak hlboko nepochopená ľuďmi, ktorí ma nepoznajú, no napriek tomu si šepkajú, čo odo mňa chcú, a zdieľajú svoje predpoklady o mojom živote," napísala na sociálnych sieťach.

Tanečný rytmus novinky čerpá z ikonického hitu Vogue z roku 1990. Tridsaťročná speváčka už v minulosti hovorila o obrovskom obdive, ktorý má k Madonne a jej dlhotrvajúcej aktívnej kariére. Bola hosťom jej turné Madonna's Rebel Heart a hit Vogue zaradila aj do setlistu svojho vlastného turné Honeymoon.

Text: Hudba.sk (zdroj: Music-news.com)