Skupina Tolstoys od minulého roka pravidelne odhaľuje piesne zo svojho pripravovaného tretieho albumu No Limit To Love, ktorý vyjde na jar 2024. Najnovšou ochutnávkou z neho je pesnička Real, ktorá sa nesie v pomalšom tempe, no napriek tomu vleje do žíl množstvo životnej energie svojím pozitívnym a hrejivým feelingom a textom.

"Pieseň nádeje. Pieseň o dobrých začiatkoch. Po ťažkom roku závan čerstvého vzduchu, prísľub lásky, čo ešte len príde. Je to predzvesť jasnejšieho roka. Usmejte sa a vpustite dnu slnko. Nová jar je na ceste," povzbudzujú nás Tolstoys uprostred chladnej zimy.

Tieto slová presne vystihujú ich novú pesničku, po ktorej sa skutočne bude tešiť na príchod jari. Napokon, dni sa už predlžujú a nadchádzajúci "Blue Monday" je pseudovedecký termín. No ak by vás tzv. "najdepresívnejší deň roka" predsa len zasiahol, pustite si Real.

Skupina Tolstoys si v roku 2022 vyslúžila titul Spotify Equal Ambassadors a tvár speváčky Ely Tolstovej zdobila digitálne billboardy na ikonickom newyorskom námestí Times Square. Frontmanka kapely bola tiež uvedená v prestížnom rebríčku Forbes 30 pod 30. Tolstoys zdieľali pódiá s umelcami ako Tom Odell, Lola Marsh alebo Easy Life a zaujali publikum na zahraničných festivaloch ako Eurosonic či MENT.

Medzinárodné ukotvenie pôvodne bratislavskej skupiny sa ukazuje aj v tom, že si za svoje tvorivé pôsobisko vybrala Berlín, mesto známe svojou živou a rozmanitou hudobnou scénou. Nadchádzajúcim albumom No Limit To Love, ktorý pôvodní členovia Ela Tolstova, Michal Smetana a Matej Herceg nahrali spolu s dvojicou nových berlínskych spoluhráčov Pauline Grabe (gitara) a Drew Deal (bicie), chcú poslucháčov podľa vlastných slov vziať na "magickú, hippie psychedéliou prežiarenú cestu tajomnou ríšou lásky". Album vyjde aj vďaka podpore fanúšikov v crowdfundingovej kampani na Donio.sk.

Pripomeňte si doteraz zverejnené single Time in Space, Witches a Curious.

Text: Hudba.sk (zdroj: Tolstoys)