Anglická speváčka prichádza s tretím singlom z ohláseného albumu Radical Optimism. Jeho titulná fotografia zobrazuje 28-ročnú umelkyňu uprostred oceánu v blízkosti žraloka. Vo vode zostáva Dua Lipa aj v najnovšom videoklipe k novinke Illusion, ktorý sa vám bude zdať niečím povedomý. Nemýlite sa. V rovnakom bazéne a s podobným vizuálnym konceptom pracovala Kylie Minogue v roku 2003 v ikonickom videoklipe Slow.

Piscina Municipal de Montjuïc v Barcelone sa stala dejiskom oboch videoklipov. Oba začínajú výhľadom na Barcelonu zo skokanského mostíka s plavcom pripraveným skočiť do bazéna. Následne v spomalených záberoch sledujeme výkony mladých športovcov a po nich prichádza ďalšia paralela.

Spomínate si na Kylie Minogue, zvodne sa vlniacu na osuške v obklopení mladých mužov, ktorých okúzlil jej sexepíl? V novinke Illusion si podobne ľahla aj Dua Lipa. Nie však na osušku, ale uprostred bazéna. Pomalými pohybmi pripomína svoju austrálsku kolegyňu a tanečníci okolo nej v synchronizovanej choreografii tento dojem iba umocňujú. Minútu pred koncom ale vytiahla Dua Lipa triumf, ktorým sa odlíšila od vizuálu hitu Slow.

Illusion nasleduje po singloch Houdini a Training Season. Trojica singlov predznamenáva vydanie albumu Radical Optimism, ktorý vychádza 3. mája. Novinku napísala Dua Lipa spolu s Caroline Ailin, Dannym L Harlem, Tobiasom Jessom Jr. a Kevinom Parkerom, ktorí sa podieľajú na celom albume. "Illusion bola prvá pieseň, na ktorej sme Caroline, Danny, Tobias, Kevin a ja spolu pracovali a naozaj to prelomilo ľady. Je to o tom, že viete, do čoho idete, ale zotrvajte pri tom. Je to zábava hrať niekoho v ich vlastnej hre, pretože v konečnom dôsledku nepodľahnete ilúzii," vysvetľuje speváčka.

Text: Hudba.sk (zdroj: Billboard.com)