Vokálna formácia 4 Tenoři dokončuje v týchto dňoch debutový album, ktorý vydá 18. septembra vydavateľstvo Supraphon. Predzvesťou nahrávky je nová verzia piesne I Believe in You (Je crois en toi), ktorú v roku 2005 naspievala vokálna skupina Il Divo s kanadskou hviezdou Céline Dion a pred 11 rokmi ho pre Karla Gotta a Luciu Bílú s názvom Krása otextoval Pavel Vrba.

Teraz táto krásna pieseň znovu ožíva v pôsobivom súznení piatich hlasov. K členom skupiny 4 Tenoři sa pridala pôvodná interpretka českej verzie Lucie Bílá a novú podobu pesničky sa rozhodli venovať Karlovi Gottovi ako svoje hudobné poďakovanie. "Je pre nás cťou, že Lucie Bílá súhlasila s duetom so 4 Tenormi. Vyberali sme z niekoľkých možných skladieb a všetci sme sa zhodli na tom, že Krása je tá pravá,”uviedol manažér a producent Janis Sidovský. 

Digitálny singel Krása je exkluzívne k dispozícii od 10. augusta na Supraphonline.cz a od 14. augusta ho nájdete aj na všetkých streamovacích službách a digitálnych hudobných platformách.


Formáciu 4 Tenoři tvoria speváci Marian Vojtko, Pavel Vítek, Jan Kříž a Michal Bragagnolo, ktorí mali už predtým na konte viacero úspechov a prestížnych angažmánov vo svete muzikálov a opery. Svoj prvý spoločný album filmových a muzikálových hitov nedávno dokončili v nahrávacom štúdiu Mercury.

V rámci prebiehajúceho turné majú najbližšie koncerty naplánované na 20. augusta v Třeboni, 16. septembra v Jihlave, 24. septembra v Českých Budějoviciach, 1. októbra v Litomyšli, 2. novembra v Prostějove, 3. novembra v Ostrave, 4. novembra v Zašovej, 12. novembra v Ústí nad Labem, 8. decembra v Jilemnici a 12. decembra sa uskutoční špeciálny Vianočný galakoncert v pražskom Fóre Karlín.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla za vydavateľstvo Supraphon PR manažérka Adriána Čahojová. Tlačovú správu sme upravili. Viac sa dozviete na oficiálnej stránke skupiny www.4tenori.cz.

Foto: Patrik Černoch

Súvisiaci interpreti: Lucie Bílá