Bratislavská pop-punková stálica Inekafe čoskoro vydá album Made in Czechoslovakia s coververziami slovenských a českých hitov z 80. rokov. Kapela nad takouto nahrávkou uvažovala už roky a tento rok sa trojici konečne podarilo nahrať vlastné verzie pesničiek, ktoré boli hitmi, keď boli členovia kapely ešte malí a pesničky počuli z rádia.


Po štyroch desaťročiach si teda Inekafe na ne zaspomínali, vybrali svoje najobľúbenejšie a nahrali ich podľa svojho gusta. Album obsahuje päť slovenských a päť českých skladieb a vyjde 4. novembra v CD verzii a digitálne. Začiatkom roka 2023 vyjde nahrávka aj na vinylovej LP platni.

Ako prvú ochutnávku skupina zverejnila coververziu piesne Vymyslená, ktorá vznikla pred 40 rokmi - skupina Elán ju vydala na albume Nie sme zlí z roku 1982. Zaujímavosťou piesne je, že sa v nej spieva "vláčikom do Modry", hoci v skutočnosti cez Modru žiadna železničná trať nevedie. Autor textu Boris Filan tým podčiarkol pointu samotnej témy a názvu pesničky. Hudbu zložil gitarista Elánu Ján Baláž.

Inekafe pieseň zverejnili spolu s animovaným videoklipom, v ktorom sú však okrem kreslených zvieracích postavičiek aj ich reálne fotografie z detstva.


Druhým singlom z albumu bude coververzia piesne Holki z naší školky českej hudobnej dvojice Stanislav Hložek a Petr Kotvald, ktorá takisto prvýkrát vyšla v roku 1982. V deň vydania albumu potom Inekafe zverejnia tretí singel ZRPŠ, pôvodne od Pavla Hammela a Prúdov z roku 1981 (album Čas malín). Okrem toho sa na albume objavia aj piesne ako Včielka Maja, Severní vítr či Chráň svoje bláznovstvá od Petra Nagya.

Informácie a vizuály redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Renáta Tomášová. Správu sme upravili a doplnili.

Súvisiaci interpreti: Inekafe