Hlavná stránka

>

Správy

>

Spevák Bryan Adams zožal kritiku za svoj komentár o koronavíruse

Spevák Bryan Adams zožal kritiku za svoj komentár o koronavíruse

13.05.2020 - 11:00 | redakcia

Na kanadského rockového speváka Bryana Adamsa sa zniesli pobúrené reakcie a obvinenia z protičínskeho rasizmu po tom, ako v pondelok zverejnil na sociálnych sieťach tirádu o tom, ako ho koronavírusová pandémia prinútila zrušiť jeho vystúpenia v Londýne, naplánované na tento týždeň.


Bryan Adams na Twitteri a Instagrame napísal, že jeho koncerty v Royal Albert Hall boli zmarené kvôli "chamtivým darebákom, ktorí pojedajú netopiere, predávajú zvieratá na mokrých trhoch a vytvárajú vírus," citovala v utorok z jeho statusu tlačová agentúra AFP. Podľa jeho ďalších slov "teraz svet stojí, nehovoriac o tisícoch (ľudí), ktorí trpia alebo podľahli tomuto vírusu." Adams zároveň vyzval Číňanov, aby sa stali vegánmi.

Na tzv. mokrých trhoch sa predávajú čerstvé potraviny vrátane divoko žijúcich zvierat, ako sú šupinavce, hady, netopiere či škorpióny. Jeden z takýchto trhov - v čínskom meste Wu-chan - minulý týždeň identifikovala Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) ako možný zdroj alebo "zosilňujúce prostredie" pandémie koronavírusového ochorenia COVID-19.

Zatiaľ čo skupiny bojujúce za práva zvierat Adamsovu výzvu nejesť mäso ocenili, iní si jeho komentár pretkaný vulgarizmami vysvetlili ako protičínsky. "Je to veľmi nezodpovedné a rasistické," uviedla pre AFP Amy Goová z Čínsko-kanadskej národnej rady pre sociálnu spravodlivosť (CCNC-SJ). "Je kanadským idolom a roznecuje protičínsky rasizmus. Prispieva tak k zvýšeniu nenávistných výsmechov a fyzických útokov na osoby čínskeho alebo ázijského pôvodu žijúce v Kanade a vo svete," dodala aktivistka.

Hudobník sa medzitým za svoj kontroverzný príspevok ospravedlnil, uvádza stanica BBC, a dodal, že mu chýba jeho skupina a "ďalšia rodina", zatiaľ čo sa nachádza so svojou manželkou a deťmi v dobrovoľnej izolácii.

Zdroj: TASR
Foto: Facebook.com/bryanadamsofficial


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti