Hlavná stránka

>

Správy

>

Bývalý spevák skupiny Peter Bič Project Ivo Bič vydal nový sólový singel

Bývalý spevák skupiny Peter Bič Project Ivo Bič vydal nový sólový singel

13.06.2021 - 09:00 | redakcia

Spevák Ivo Bič, známy z dlhoročného pôsobenia v košickej kapele Peter Bič Project, prichádza s druhým sólovým singlom. Prostredníctvom lyrics videa do života uviedol pieseň Obrátiť list.


"Skladba Obrátiť list vznikala na etapy. Pôvodne bol text plánovaný na inú hudbu, no nesedel, tak som začal nanovo od textu smerom k hudbe, a to už dávalo väčší zmysel," hovorí Ivo Bič. Pieseň sa nahrávala v Randal Production so Zolim Tóthom, na zrode piesne participoval i bubeník Jožko Zima. Ruku k dielu však priložili aj dámy.

"Text pre mňa napísala textárka a herečka Adriana Krúpová, námet je od mojej ženy, Katky. Nie je to však odrazom nášho vzťahu, keďže aj po naspievaní skladby, aj po pandémii sme stále spolu a náš list sme ešte neobrátili, naopak, píšeme naň ďalšie príbehy," odhaľuje spevák časť svojho súkromia. Do novinky sa však zamontovala aj tretia žena. "Ági Tóth Čírová vďaka svojmu citu pre hudbu vložila do piesne kúsok seba a Zolimu pomohla pieseň produkovať," dopĺňa Košičan.


Singlová novinka by sa možno prvoplánovo mohla javiť ako rozchodová pesnička, no Ivo Bič poukazuje na jej širší význam. "Vždy sa snažím myslieť a vyjadrovať vo viacerých rovinách, vo viacerých pohľadoch. Pieseň môže byť o ukončení vzťahu, no aj o živote, v ktorom sa treba posúvať, neupínať sa na problémy z minulosti a ísť a žiť ďalej, obrátiť list. Myslím, že to korešponduje aj s uplynulou dobou vo svete. Ľudia chcú a potrebujú obrátiť list a posunúť sa ďalej z pandémie do normálneho, verím, že aj nového života," dopĺňa spevák.

Košický hudobník posledné mesiace poctivo pracoval na novej produkcii. "Ak bude situácia okolo koronavírusu a opatrení priaznivá, do konca roka by som rád vydal svoj sólový album. Uvidíme ako sa situácia vyvinie," hovorí Ivo.

Speváka možno v najbližšej dobe vidieť v úlohe porotcu v speváckej súťaži Spev bez hraníc. "Teším sa, že mám tú česť byť v porote v tejto súťaži. Finálové kolo bude 24. júna v Košiciach na Dominikánskom námestí, kde aj krátko vystúpim. V pláne má aj koncerty počas leta. Všetko závisí aj od uvoľňovania opatrení, respektíve minimálne zachovania aktuálnej situácie," odhaľuje spevák svoje vystúpenia a plány.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Janka Marczellová. Text správy sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti