Hlavná stránka

>

Správy

>

Robo Opatovský sa teší na vianočné turné s Máriou Čírovou, začne už v novembri

Robo Opatovský sa teší na vianočné turné s Máriou Čírovou, začne už v novembri

13.10.2016 - 11:00 | redakcia

Slovenskí speváci Robo Opatovský a Mária Čírová sa rozhodli pre spoločné vianočné turné. Dvojica ho odštartuje 27. novembra v Batizovciach a do 19. decembra sa zastaví aj v Prešove, Leviciach, Martine, Žiline, Košiciach, Bratislave, Trnave a Topoľčanoch. Sprievodnú kapelu tvoria špičkoví slovenskí muzikanti Juraj Gregorík, Michal a Štefan Bugalovci a Tomáš Gajlík.


"Máriu si vážim ako speváčku, autorku, ale hlavne ako človeka, ktorý na sebe pracuje a hudobne dozrieva. Minulý rok mala Mária úspešný Vianočný album, spieva aj na mojom pripravovanom albume Vianočné duetá, ktorý vyjde tento rok. Na začiatku bol nápad, že urobíme pár malých komorných vianočných koncertov, ale dopyt bol taký veľký, že sme sa rozhodli ísť spolu na koncertné turné po deviatich mestách na Slovensku," prezradil Robo Opatovský podrobnosti o koncertnom projekte, do ktorého pozvanie prijala Mária Čírová.

Dvojica v súčasnosti pracuje na koncertnom programe, generálnu skúšku si naplánovali na 20. novembra. "Zaspievame aj môj duet, ktorý pôvodne spievam s Jankou Kirschner - Čas sviečok, pieseň z Máriinho Vianočného albumu Búvaj dieťa krásne, učím sa aj duet Kto vie, ktorý Mária naspievala s Peťom Bažíkom, ale zaznejú aj nové skladby z môjho pripravovaného albumu Vianočné duetá. Spolu s Ľubicou Čekovskou sme napísali skladbu Aleluja a tú si s Máriou veľmi rád zaspievam. Môžem prezradiť, že zo sólo skladieb Mária zaspieva Unikát, Búrku, Chýbaš, ale aj nový singel Kráčam. Ja určite zaspievam Vianočnú poštu, Dieťa spí, Na vločkách, ale aj hit Prší či Natáliu," vyjadril sa 44-ročný rodák z Trnavy.

Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na ich vlaňajší spoločný vianočný singel. "Keď sme vlani nahrávali duet Vianoce, úžasne nám to spolu ladilo. Naše hlasy znejú spolu naozaj veľmi dobre. Minulý rok však nebolo veľa možností zaspievať si song Vianoce naživo. Práve preto sa teším na naše koncerty, lebo ja a takisto Mária milujeme spievanie naživo s kapelou. A kapelu budeme mať hviezdnu. Miško Bugala zahrá na gitare, Štefan Bugala na bicie, jeden z najlepších klaviristov na Slovensku Tomáš Gajlík na piane a na basu bude hrať Juraj Gregorík," povedal Opatovský.


Robo Opatovský a Mária Čírová - Vianočné turné:

27. novembra - Kultúrny dom, Batizovce
28. novembra - Kino Scala, Prešov
4. decembra - Hotel Astrum Laus, Levice
5. decembra - Kino Strojár, Martin
11. decembra - Holiday Inn, Žilina
12. decembra - Spoločenský pavilón, Košice
13. decembra - Istropolis, Bratislava
18. decembra - Kino Hviezda, Trnava
19. decembra - Dom kultúry, Topoľčany

Zdroj: SITA (Propaganda House)
Foto: Robo Homola


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti