Oceňovaný album Mira Žbirku - Posledné veci dostal nový videoklip k skladbe Ako Boh, ktorú si vyhlasovali fanúšikovia na sociálnych sieťach. Nakrúcal sa 3. apríla v priestoroch veľkej sály pražskej Lucerny.

Toto miesto je veľmi symbolické, pretože práve tam sa Miro Žbirka spoznal s manželkou Katkou, niekoľko rokov tam spolu bývali a vypredaná Lucerna bola vždy métou všetkých českých a slovenských hudobníkov nielen Mekyho generácie.

Režisérkou klipu z produkcie Yummy Yummy, v ktorom sa zábery z Lucerny prelínajú s archívnymi videami, je Karolína Beranová. Scenár napísali Raphael Ruiz a spevákov syn a producent albumu Posledné veci David Žbirka. Účinkujú v ňom Theodor Mrkvička, Nina Strnadová, Raphael Ruiz a Daniela Hirschová. Okrem nich si v klipe samú seba zahrala aj Katka Žbirková, ktorá prezradila, že nejde o posledný Mekyho klip.

"Chceme dať všetkým pesničkám z albumu aj obrazovú podobu. Ako Boh je tretím klipom a ďalšie sa už pripravujú. Som veľmi rada, že rôzni, aj veľmi významní režiséri si sami vybrali skladby, ktorým chcú dodať svoju obrazovú verziu. Zatiaľ viac neprezradím, ale veľmi sa na to teším."

Výnimočný večer Meky naveky v Štúdiu L+S

Okrem videoklipov pripravuje Katka Žbirková s tímom Mekyho blízkych ľudí a spolupracovníkov aj ďalšie prekvapenia. V máji vyjde špeciálna kniha Memory Book - Miro Žbirka - Roky a dni.

Kniha spomienok a LP box albumov z Universal Music budú do života uvedené na exkluzívnych spomienkových večeroch 21. októbra v Lucerna Music Bare v Prahe a 10. novembra v Štúdiu L+S v Bratislave. Vstupenky na toto jedinečné podujatie s názvom Meky naveky sú v predaji v sieti Predpredaj.sk.

Do 30. septembra je na Bratislavskom hrade prístupná výstava Miro Žbirka - Roky a dni, ktorá je oproti pražskej rozšírená o výstavu unikátnych fotografií Petra Stanleyho Procházku a kinosálu.

Prečítajte si tiež: Posledné veci Mira Žbirku sú viac než dôstojnou bodkou za jeho kariérou a dielom (recenzia)

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol PR manažér Rado Mešša. Správu sme upravili. Všetky aktuálne informácie nájdete na oficiálnej stránke umelca www.zbirka.cz a sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

Súvisiaci interpreti: Miro Žbirka