Hlavná stránka

>

Správy

>

VIDEO: Nicki Minaj rapuje o sexe so známymi mužmi. Čo z toho je pravdou?

VIDEO: Nicki Minaj rapuje o sexe so známymi mužmi. Čo z toho je pravdou?

14.09.2018 - 15:30 | Dušan Marko

Najdiskutovanejšia skladba z nového albumu Nicki Minaj sa dočkala videoklipu. Barbie Dreams vyvolala veľkú pozornosť a údiv fanúšikov už po vydaní albumu Queen (10.8.), následne ju raperka vydala ako tretí singel z dlho očakávanej nahrávky. Bolo teda jasné, že sa dočká aj vizuálu, v ktorom nezostala nič dlžná svojej povesti.


Kontroverzná americká raperka a speváčka Nicki Minaj síce vydanie albumu Queen na poslednú chvíľu preložila z júna na august, no zdržanie odvtedy fanúšikom patrične vynahrádza. Najnovšie púta pozornosť farebným videoklipom Barbie Dreams, v ktorom nájdete všetko to, vďaka čomu ju ľudia buď milujú, alebo nenávidia - provokatívne pózy, šialené vlasové kreácie vo všetkých farbách, na ktoré si spomeniete, a extravagantné oblečenie s obrovským výstrihom.

Treba však uznať, že speváčke to tentokrát mimoriadne pristane a rozhodne nepôsobí tak komicky, ako napríklad v prípade staršieho hitu Starship z roku 2012. Klip možno označiť za "one-woman-show", pred kamerou sa totiž okrem Nicki ukážu len plyšové postavičky Muppets, ktoré sa najmä za oceánom tešia veľkej obľube. Réžiu mal na starosti Hype Williams, ktorý stojí aj za vizuálom k singlu Bed s Arianou Grande. Videoklip Barbie Dreams bude zrejme nemenej úspešný, keďže už štyri dni po zverejnení má na Youtube viac ako 14 miliónov prehratí.


Skutočnosť alebo fikcia?

Prečo vlastne skladba vyvolala vo svete hip-hopu rozruch dávno pred zverejnením videoklipu? Prvý dôvod je jasný - pretože je o sexe so slávnymi kolegami. No v neposlednom rade aj preto, že ide o dobre vymyslenú poctu legendárnemu zosnulému raperovi. Je ním Notorious B.I.G., ktorý v 90-tych rokoch v skladbe Just Playing (Dreams) svojsky vyjadril obdiv k svojim obľúbeným R&B speváčkam. V texte plnom sexuálnych narážok popustil uzdu svojej fantázii a mohli sa v ňom nájsť aj také hviezdy ako Mariah Carey, Whitney Houston, Tina Turner, Toni Braxton, Chaka Khan alebo skupina TLC.

Nicki Minaj použila v Barbie Dreams ten istý minimalistický beat (na súčasný údernejší štýl sa hudba mení až na konci, kedy príde na rad aj jej raketový flow), no samotnú tému poňala po svojom, resp. zo ženskej perspektívy - nie je len o tom, s kým niečo mala alebo by chcela mať, ale aj o tom, kto chcel dostať do postele ju a ona ho odmietla. Niektorí fanúšikovia a komentátori si preto po vydaní skladby mysleli, že ide o diss (rapová nahrávka s cieľom niekoho zhodiť a uraziť). Samotná autorka však k tomu uviedla, že skladbu netreba brať príliš vážne a všetci spomenutí raperi a športovci sú jej priateľmi a kolegami - niektorí dokonca hosťujú na jej albume.

Nicki Minaj, videoklip Barbie Dreams

Či ju Tekashi 6ix9ine, s ktorým nedávno nahrala videosingel FEFE, skutočne pozýval "do trojky" s jeho manažérom, alebo či 50 Cent namiesto sexu naozaj iba rozprával o svojom novom televíznom projekte, sa zrejme nikdy nedozvieme. No ak ide o čistú fikciu, tak Nicki nemožno uprieť zmysel pre humor.

V skladbe sú okrem iných spomenuté aj hviezdy ako Drake, Mike Tyson, Future, Eminem, či dokonca producent Rick Rubin. Zaujímavé miesto v texte má Kanye West, ktorého zrejme vďaka dnes už trojdetnému manželstvu s Kim Kardashian uvádza ako pozitívny príklad toho, ako by to so vzťahmi v šoubiznise malo byť.

Nicki Minaj tak okrem samotného "Biggieho" kontroverzným, no hravým štýlom vzdáva hold aj svojim kolegom. Niektorí dokonca už po vydaní albumu Queen na skladbu reagovali a zatiaľ sa nezdá, že by niekoho urazila. Aj keď ktovie, čo si pomysleli teraz, keď videli, že ich v klipe reprezentujú maňušky... V každom prípade to, či sa niečo z textu Barbie Dreams zakladá na pravde, vedia len oni sami.

Mohlo by vás zaujímať: V Bratislave vo februári 2019 vystúpia Nicki Minaj a Future

Autori: Dušan Marko, Patrik Marflák
Foto: Youtube (koláž Hudba.sk)


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti