Hlavná stránka

>

Správy

>

Zuzana Smatanová a Adam Ďurica nahrali duet. Pozrite si foto z nahrávania

Zuzana Smatanová a Adam Ďurica nahrali duet. Pozrite si foto z nahrávania

15.05.2014 - 09:00 | redakcia

Slovenská speváčka Zuzana Smatanová naspievala duet s Adamom Ďuricom. Novú skladbu Miesta, ku ktorej už nakrúcajú aj videoklip, predstavia fanúšikom koncom tohto mesiaca. Dovtedy ponúkajú aspoň niekoľko fotografií z jej nahrávania.


Pieseň sa nahrávala tri dni a autorkou hudby aj textu k nej je samotná Zuzana Smatanová. "Pesničku Miesta som napísala minulý rok v lete. Už pri jej skladaní som vedela, že ju nebudem spievať sama, ale urobím z nej duet. Prvé meno, ktoré mi napadlo, bolo Adam Ďurica. Vôbec som neuvažovala nad inou alternatívou, jeho som tam počula úplne od začiatku. Doma som si nahrala demo a nasledujúci polrok som pesničku iba počúvala a nechávala nápad s Adamovým vokálom v sebe dozrievať," prezradila Smatanová.

Samotná spolupráca však vznikla až začiatkom tohto roka. "Potom sme sa stretli v skúšobni, našli sme si spoločné vokálové linky a zrazu všetko do seba zapadlo. Trafila som s Adamom do čierneho, pretože mu jeho part naozaj veľmi dobre sadol. A skladba nabrala presne ten význam, ktorý mala mať," skonštatovala hudobníčka.

Zuzana Smatanová a Adam Ďurica nahrali duetViac fotografií z nahrávania nájdete v galérii

S novým singlom si Smatanová vyskúšala aj spoluprácu s novým producentom. Desať rokov totiž pracovala s Marošom Kachútom, ktorý je zároveň gitaristom v jej kapele a ktorý produkoval všetkých jej päť albumov od roku 2003. Tentoraz si však pre spoluprácu vybrala Mareka Rakovického, frontmana skupiny Lavagance.

"Chcela som vyskúšať pohľad niekoho nového, a preto som oslovila na produkciu Mareka. Je to úplne nový pocit, keď človek odíde zo zabehaného, overeného spôsobu nahrávania niekam, kde to nepozná a nevie, či to je ten správny smer. Zároveň je to inšpirujúce a umelecky to posúva ďalej. Myslím si, že Marek pesničku pochopil presne tak, ako som ju napísala a dal jej krásnu, citlivú atmosféru," dodala speváčka, ktorej novinka by mala mať premiéru už o dva týždne.


Zdroj: SITA, PR
Foto: Martin Ferenčík


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti