Hlavná stránka

>

Správy

>

Janelle Monáe v novom klipe odkazuje: Neexistuje nič lepšie ako vagína!

Janelle Monáe v novom klipe odkazuje: Neexistuje nič lepšie ako vagína!

16.04.2018 - 15:00 | Marek Majzon

Ženské pohlavné ústrojenstvo je to, čo dostáva do varu americkú speváčku Janelle Monáe. Vyplýva to z novinky Pynk, ktorú predstavila koncom minulého týždňa. Ružovou farbou a lesbickou láskou však otvorená bisexuálka predovšetkým pripomína, čo všetkých ľudí na svete spája.


Sexuálna revolúcia 2.0 pokračuje. Američanka Janelle Monáe servíruje už tretí singel zo svojho nadchádzajúceho albumu Dirty Computer, ktorý vychádza už 27. apríla pod značkou Wondaland Records. Otvorenú spoveď o svojej bisexualite s názvom Make Me Feel a akýsi feministický manifest Django Jane dopĺňa Pynk. Hoci sa na textovom výslní vyskytuje najmä vagína, novinkou chce poukázať na to, že sme si aj tak všetci rovní, lebo ružová sa vyskytuje v každom póre ľudského tela.

K minimalistickému beatu z produkčnej kuchyne Wynne Bennett sa pridala aj synth-popová alternatívna umelkyňa Grimes. Tandem Monáe-Grimes nie je v tomto prípade premiérou. Dvojica spolupracovala v minulosti na skladbe Venus Fly, ktorá sa vyskytla na nahrávke Art Angels (2015).


Nechajte si modrú, my máme ružovú

Príslušný vizuál privádza diváka do stredu americkej ničoty, kam sa skupina dievčat chystá do oddychového strediska. Okrem autorky skladby je súčasťou súkromného feministického povstania aj Tessa Thompson, hviezda filmu Thor: Ragnarok (2017). Spoločne si užívajú bežné aktivity ako opaľovanie sa pri bazéne, šport alebo v producírovanie sa po izbe v neupravenom stave, vystavujúc na obdiv spodné prádlo s nápismi "sex cells" (z angl. sexuálne bunky) či "I grab back" (z angl. chmatnem späť).

V druhom prípade ide pritom o narážku na neslávne slávny výrok aktuálneho prezidenta Spojených štátov amerických, ktorý sa chválil tým, že svoje sympatie ženám vyjadruje oveľa kontaktnejšie ako bežní muži. Zhrnul to pod vetu "Grab 'em by the pussy", čo sa dá voľne a korektne preložiť ako "schmatnúť za vagínu".

Ružový videoklip od Emmy Westenberg sa javí akoby mal viacero symbolických významov vo svojich obrazoch, no v skutočnosti ide vždy iba o jeden - vagínu. Nesmie tak chýbať mačiatko (v angl. pussy), prekrojený grepfruit, ktorého "mesiačiky" dávajú spoločne známy tvar a absolútnou novinkou sú tematicky ladiace nohavice na nohách tanečníčok.

Speváčka taktiež pár minút pred vznikom tohto článku zverejnila ďalšiu skladbu z blížiacej sa štúdiovky. Vypočujte si I Like That:


Autor: Marek Majzon
Foto: Youtube


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti