Po prerábke skladby Miliónkrát Mira Žbirku a úspešnej spolupráci so zoskupením S Hudbou Vesmírnou na singli Bomba prichádza nitrianska funky-popová skupina Sematam s ďalšou novinkou. Energická skladba s názvom S.A.M.R. vibe je plná letnej atmosféry, ktorá je zachytená aj v hravom a farebnom videoklipe.

Už samotný názov skladby S.A.M.R. vibe prezrádza, že ide o letnú pieseň. No za týmito štyrmi písmenami sa ukrýva aj iný význam, než je fonetický prepis anglického Summer. Rozuzlenie prezrádza samotný text skladby a podškrtáva jej hlavnú myšlienku, ktorá sa nesie v znamení, že s tými správnymi ľuďmi je leto Skoro Ako Malý Raj.

"Na skladbe a jej zvuku je určite cítiť rukopis našej kapely Sematam. Výrazným prvkom skladby je nosná saxofónová link. Ide o niečo nové v našej tvorbe," hovorí spevák Marek Kutnár, ktorý je zároveň autorom hudby a textu. "Väčšina ľudí by možno očakávala nejaký pekný príbeh o tom, ako bola skladba skomponovaná v prírode s gitarkou, no realita je taká, že S.A.M.R. vibe vznikol tak, ako všetky naše posledné songy - doma za počítačom. Proces tvorby tejto skladby bol však najdlhší zo všetkých, ktoré sme kedy nahrali a demo má asi 20 rôznych verzií, medzi ktorými bola napríklad aj anglická modifikácia," prezrádza Marek.


Skladba nasiakla autentickou atmosférou počas nahrávania v domácom prostredí Mareka Kutnára a šmrnc získala v Basement štúdiu v Nitre. "Keďže proces tvorby bol pomerne dlhý, jednotlivé nástroje aj spev sme nahrávali na niekoľkokrát. Pri finalizácii singla sme sa vo viacerých prípadoch napokon vrátili k úplne prvotným nahrávkam, ktoré vznikli spontánne a všetci sme sa zhodli, že majú najlepšiu energiu," objasňuje spevák. O mix a mastering sa postaral producent Marek Šurin, ktorý produkoval aj debutový album kapely Sematam.

Svieža novinka so sebou prináša aj letný videoklip plný farieb, vody a najmä funky nálady. "Na Vianoce som dostal od sestry pokémonský oblek a hneď mi bolo jasné, že sa stane súčasťou niektorého z našich chystaných videoklipov. A počas toho ako skladba S.A.M.R. vibe vznikala, som vedel, že nadišiel jeho čas," hovorí s úsmevom Marek Kutnár, ktorý počas nakrúcania spolu s kapelou a štábom najazdili po slovenských cestách 1100 kilometrov za dva dni. Vďaka tomu videoklip obsahuje zábery z pláže WakeSoul v Piešťanoch, Nitry, Liptovskej Mary, Château Belá, Dunajskej Lužnej a na záver aj zo záhrady spevákovej mamy.

Kameru a postprodukciu mal na starosti Juraj Škula, s ktorým kapela spolupracovala už na videoklipe k singlu Bomba a aj na funky pocte Mirovi Žbirkovi Miliónkrát. O scenár a réžiu sa postarala kreatívna kapela spolu so svojou manažérkou Jankou Fiebigovou. "Nálada na nakrúcaní bola skvelá a ako to na našich točeniach býva zvykom, užili sme si kopu srandy. Opäť nás podržali aj naši verní fanúšikovia a kamaráti a prišli nám pomôcť. Všetkým, čo sa natáčania zúčastnili, patrí veľká vďaka," opisuje spevák pocity z nakrúcania.

"Vzhľadom na veľké vzdialenosti medzi lokáciami bolo nakrúcanie náročné, no napriek tomu sme pri tom zažili množstvo skvelých momentov. Ja som si veľmi užil jazdu na vodnom skútri, aj keď náš saxofonista Majo asi o čosi menej, keďže sedel chrbtom a navyše musel celý čas hrať na saxofón. Za super výsledok vďačíme aj šikovnému komparzu a dvom šarmantným morským vílam," dodáva.

V súčasnosti kapela absolvuje letné koncerty a pripravuje ďalšie autorské skladby, ktoré plánuje vydávať priebežne počas najbližších mesiacov. Všetky informácie o vystúpeniach môžete nájsť na kapelnom Facebooku a Instagrame.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol PR manažér Michal Neffe. Správu sme upravili.