Hlavná stránka

>

Správy

>

Kapely Sematam a S Hudbou Vesmírnou sa spojili v letnom funky hite Bomba

Kapely Sematam a S Hudbou Vesmírnou sa spojili v letnom funky hite Bomba

18.06.2021 - 09:10 | redakcia

Netradičný románik medzi štýlovou čajočkou a chlapcom s veľmi osobitým prístupom k baleniu v zábavnom videoklipe plnom tanca. To je novinka s názvom Bomba, v ktorej sa spojili kapely Sematam a S Hudbou Vesmírnou. Svieže funky dopĺňa uletená choreografia, s ktorou sa popasovali členovia oboch kapiel a 30 komparzistov.


Kapela Sematam novým singlom Bomba v pop-funky štýle nadväzuje na svoj debutový album z roku 2019. Nitrianski hudobníci si tentokrát na pomoc prizvali známe hudobno-zábavné trio S Hudbou Vesmírnou. Autorom hudby a textu je frontman kapely Sematam Marek Kutnár a o finálny zvuk sa postaral hudobný producent Marek Šurin zo Soundshine. Príbeh, ktorý je zrejmý už z vtipného textu piesne, kapely pretavili do vtipného videoklipu, ktorý zrežíroval Juraj Škula.

"Pesnička Bomba vznikla ako diskotéková lovestory dvoch smiešnych charakterov. Na jednej strane máme týpka, ktorý sa cez víkendy mení na diskotékového kráľa, no jeho šviháckosť okrem jeho mamy nikto nevidí. Na strane druhej je štýlová čajočka, ktorá jeho podivínskemu šarmu napokon podľahne," hovorí Marek Kutnár, ktorý si sám zahral "baliča". Objektom jeho pozornosti je Dominika Morávková z tria S Hudbou Vesmírnou. A čo jej kolegovia Marek Koleno a Daniel "Sorizzo" Kiss?. "Keďže správny balič potrebuje aj poriadnych 'wingmanov', bolo od začiatku jasné, akej roly sa chlapci chopia," dodáva so smiechom Kutnár.


S Hudbou Vesmírnou na ponuku spolupráce reagovali s nadšením a vo výsledku sa prelína štýl oboch kapiel. "Keď nás Sematam oslovili na spoločný song, pozrela som si ich prvý klip, potom druhý, tretí, a nevedela som prestať. Páčia sa mi ako skupina, majú obrovský drive, sú mladí, kreatívni a pozitívni," vysvetľuje Dominika Morávková. "Keď som prvýkrát počul túto pieseň, hneď som si začal tancovať a pohmkávať. Funky je veľmi chytľavý štýl, takže som so spoluprácou neváhal. Tým, že sú Sematam takí zapálení pre svoj projekt, pracuje sa s nimi veľmi dobre!" dopĺňa Marek Koleno. 

Pre kapelu Sematam boli S Hudbou Vesmírnou jasnou voľbou. "Páči sa nám, ako pristupujú k svojej tvorbe. Od začiatku sme mali pocit, že sme si v niečom podobní, a preto sme ich aj oslovili. Spolupráca nás v tom len utvrdila. Dominika, Sorizzo a Marek sú super týpci, myslím, že sme si skutočne sadli a verím, že sa Bombou naša spolupráca ešte nekončí," dodáva Marek Kutnár.

Tanec je dôležitým prvkom videoklipov oboch kapiel, no S Hudbou Vesmírnou sú zvyknutí skôr na improvizáciu pred kamerami. Teraz sa muselo bratislavské trio popasovať s choreografiou, ktorú vymyslel Marek Kutnár. "My tance zvyčajne vymýšľame 'za behu', tento klip si však vyžadoval tanečnú prípravu, pretože nás tam bolo viac a išlo o spoločnú choreografiu. Najviac mi dali zabrať tie vysoké topánky. Už som si odvykla v takých chodiť," smeje sa Dominika.

videoklip Bomba, 2021

Zoskupenie S Hudbou Vesmírnou vzniklo v roku 2015 a svoju odštartovalo nečakaným virálnym letným hitom Je nám teplo, ktorý má už viac ako 22 miliónov pozretí. Neskôr sa trojica predstavila aj na televíznych obrazovkách v role moderátorov folklórnej šou RTVS Zem spieva.

Kapela Sematam vydala svoj prvý štúdiový album plný slovensky spievaného pop-funku na jeseň 2019. Po úspešnom celoslovenskom turné a nútenej koronovej prestávke sa kapela toto leto vracia na festivalové pódiá.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla manažérka skupiny Sematam Jana Fiebigová. Tlačovú správu sme upravili. Novinky skupiny môžete sledovať na jej oficiálnych profiloch na sociálnych sieťach Facebook a Instagram.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti