Hlavná stránka

>

Správy

>

Peter Bič: Koncerty sú podstatná časť môjho života. Už to trvá dlho

Peter Bič: Koncerty sú podstatná časť môjho života. Už to trvá dlho

17.02.2021 - 11:00 | redakcia

Na následky pandémie nového koronavírusu dopláca od začiatku aj kultúrna obec, vrátane hudobnej scény a jej interpretov, ako aj technického a organizačného personálu. Výnimkou nie je ani košická skupina Peter Bič Project. V minulom roku odohrali osem koncertov, ten posledný 10. septembra na turné k albumu Labyrint.


"Priznám sa, že už to trvá trocha dlho. Som z toho aj smutný, pretože človek nevie, dokedy to bude trvať a čo sa bude diať. Čo vznikne, keď sa to skončí, aké veci sa udejú, čo bude potrebné, napríklad či budú potrebné rúška pri koncertoch. Neviem sa dočkať, trvá to už skoro rok a rok bez koncertov je dlhá doba pre muzikanta. V živote som to ešte nezažil. Ale tým, že sme doma, neznamená, že nerobíme nič. Pracujeme na nových piesňach, nahrávame album, z tohto pohľadu nie sme nečinní. Kapela Peter Bič funguje, snažíme sa skladať piesne, teší ma, že to ide. Robíme z domu, nahrávame, keď sa dá a rozmýšľame, čo ďalej, povedal pre TASR Peter Bič.


O akomkoľvek príjme sa nedá hovoriť

Fanúšikov určite zaujíma, čo robí kapela a jej členovia, keď už tak dlho nekoncertuje, ako sa udržiava vo forme. "S kapelou sme v kontakte, aj si občas zahráme, keď sa to dá, keď sme zavretí v štúdiu. Ale sú na tom veľmi ťažko, niektorí sa okrem hudby venujú iným veciam, napríklad učia. Sledujem ich, aj oni samostatne cvičia a nepadajú na duchu, čo ma veľmi teší. Nie je to dobrá doba pre nich a vôbec pre nás muzikantov, aj pre ľudí všeobecne. Nedeľme to na muzikantov a ostatných ľudí, každý tú svoju prácu určitým spôsobom stratil, chýba nám to," dodal líder kapely.    
      
Pre muzikantov je prvým zdrojom príjmu koncertovanie, to však chýba a tým chýbajú aj pravidelné zárobky. "Mojim zdrojom príjmov bola muzika, koncertovanie. O akomkoľvek príjme sa nedá hovoriť, pretože nie je žiadny. A nie je to len tým, ale človek si nevie nájsť prácu, pretože keď je všetko zatvorené, tí muzikanti sa nemajú kde zamestnať. O prácu prišlo aj veľa ľudí, ktorí ju chceli robiť. Zdroj príjmu nie je žiaden, nie je to vôbec veselé, koncerty nás živili a mňa hlavne koncerty. Koncerty sú podstatná časť môjho života, momentálne sme na tom veľmi zle," doplnil pre TASR známy hudobník.

Zdroj: TASR
Foto: Dominika Kentošová


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti