V januári predstavila svoje najlepšie skladby a výbornú kapelu formou nápaditého koncertného videa z Oázy v Starej tržnici. Teraz sa speváčka a skladateľka Timea hlási opäť s ochutnávkou svojho nadchádzajúceho projektu. Je ním druhá štúdiová EP nahrávka, ktorá uzrie svetlo sveta už v máji. Vypočujte si skladbu Validation, ktorá v troch minútach hudobne graduje od minimalistického začiatku až k plnokrvnému energickému finále.

"Validation som tvorila dlho a pesnička mala veľa verzií, kým sme sa dostali k tej, ktorú môžete počuť dnes. Bol to proces presviedčania samej seba, že si verím dostatočne na to povedať veci, o ktorých si želám, aby boli raz 100% pravdou. Je to veľmi osobná pesnička o dovolení si tvoriť s otvorenou mysľou," hovorí Timea.

Pieseň vznikala v bratislavskom štúdio Pulp v spolupráci s Jakubom Hríbikom a hudobníkmi Mattiom Müllerom (bicie), Michalom Šelepom (basa, koprodukcia), Lukášom Hlaváčom (gitara) a Petrom Kunzom (klávesy). O mastering sa postaral Alexandr Vatagin, producent a zvukový inžinier sídliaci vo Viedni.

"Som veľmi vďačná, že mám možnosť spolupracovať s ľudmi, ktorí má inšpirujú," teší sa Timea. "V tvorbe mojich nových vecí je zapojených oveľa viac ľudí ako v minulosti, takže ma momentálne najviac baví tá spolupráca. Mám pocit, že popri tom, ako tvorím, sa aj veľa učím," uviedla speváčka a autorka v rozhovore, ktorý s ňou nedávno spravil Norbert Skoupa v rámci projektu Týždeň v hudbe.

Po vydaní nového EP vyrazí na svoje prvé turné, chystá tiež nový merch a prvý koncert vo Viedni. "2023 bude super rok, cítim to v kostiach! Veľmi, veľmi sa teším, keď so svetom zazdieľam všetko, na čom som ja a ľudia okolo mňa dlho pracovali."

Pozrite si live session z Oázy:

Timea je momentálne jedno z rezonujúcich mien na mladej slovenskej scéne. Prvýkrát sa predstavila v roku 2020 so svojím debutovým EP Confusion of Warmth, s ktorým jej pomohol producent Erik "Losos" Horák. Netrvalo dlho a jej pesničky rotovali v slovenských a českých rádiách.

Od svojho debutu vydala ešte niekoľko singlov, hrala na niektorých z najväčšších festivaloch v Čechách a na Slovensku, predskakovala americkej speváčke Madison McFerrin a prednedávnom odohrala dokonca aj svoj prvý koncert v Austrálii. 

Novinky talentovanej speváčky môžete sledovať na jej oficiálnych stránkach na sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

Text: Hudba.sk (zdroj: TS)