Slovenská speváčka Barbara Weiss v nedeľu 15. mája odpremiérovala novinku Heartbeat, s ktorou ohlasuje svoju pripravovanú EP nahrávku. Singel dotvára vizuál plný módnych outfitov od lokálnych dizajnérov a ukrýva aj viacero nenápadných symbolov.


Názov singla Heartbeat by mohol zvádzať k tomu, že ide o ďalší love song, no v skutočnosti v sebe táto pesnička nesie tému prebúdzania sa prírody a ľudstva k životu. Zároveň je podľa samotnej speváčky a autorky textu "aj o tom, že silným pocitom sa nedá ubrániť".

Pod hudobnou zložkou skladby a produkciou je podpísaný Lukie FWD zo štúdia The Wellders, ktorého speváčka spoznala cez jeho reggae produkcie. Aj singel Heartbeat vystaval na podobných základoch, zvukovo ho však prispôsobil tak, aby hudba dobre fungovala kombinácii so soulovým spevom. "Energický beat prvky reggae neobsahuje a nechávam na poslucháčovi, kam si žánrovo song zaradí. Moderná hudba z môjho pohľadu dnes škatuľky nepotrebuje," hovorí Barbara Weiss.

"Dlho som hľadala producenta, s ktorým by mi to štýlovo sadlo a zrazu sa mi do cesty priplietol Lukie. Skúsili sme prvú session, strávila som v štúdiu celý deň a keď som prišla domov, uvedomila som si, že mám hotovú pesničku. Po rokoch, keď som sama nevedela prelomiť pomyselnú hranicu svojej tvorby, mi zrazu po jednej session z mobilu hral môj nový track," dodáva speváčka s úsmevom.


Videoklip k piesni mal na starosti Rasťo Fabian z VŠMU spoločne s Dorotou Jedinákovou, ktorá sa postarala o scénografiu. Na produkcii sa podieľal aj ortodoxný punkáč Sowa, ktorý pôsobí na košickej hudobnej scéne, a Šajmo, moderátor portálu Refresher.

"Samozrejme, chcem za všetky stylingy poďakovať Samuelovi Krajčovi, ktorý stihol včas prísť z Talianska, aby sa mi venoval, oslovil množstvo lokálnych dizajnérov, ako napr. Lukáša Krnáča či Ľos-Božíkovú, všetky ich kúsky v klipe uvidíte a na záver Milanovi Švingálovi za precízne a profesionálne líčenie," dodáva Barbara Weiss, ktorej zámerom bolo v klipe priestorovo uchopiť čisté línie bielych stien a vzdušnej atmosféry, aby vynikli detaily znázornenej osobnosti.

Speváčku ovplyvnilo obdobie Motown Soundu, ktoré od detstva počúva. Preto jeho prvky podvedome aj vedome využíva a ovplyvňuje to jej špecifický spev, ktorý spája s modernou hudbou a produkciami. Počuli sme ho už v singli Naked z roku 2016, ktorý sa umiestnil v pravidelnej rotácií popredných slovenských rádií a dodnes sa hráva vo vysielaní Fun rádia. Jej ďalší singel Nothing Like Our Love sa zase dostal do rotácií Slovenského rozhlasu. Novinku Heartbeat krátko po zverejnení podporili viaceré slovenské médiá, ale aj známi influenceri a interpreti.

V súčasnosti je najväčšou prioritou Barbary Weiss dokončiť ucelenejší projekt v podobe EP. Aktuálne pracuje už na jeho tretej skladbe a spolu s kapelou nacvičujú nový program, ktorý predstavia na podujatiach a festivaloch. Speváčka bude vystupovať s kapelou v zostave: Martin Rybovič (klavír), Peter Čaniga (bicie), Pavol Mazúr (gitara), Andrej Jeriga (basgitara) a externí členovia - saxofonistky Alexandra Glebocká a Deborah Jendruchová a trubkár Filip Jendruch.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol PR manažér Michal Neffe. Správu sme upravili.