Frontmanka skupiny Portishead prichádza s debutovým sólovým albumom Lives Ooutgrown. Desať pesničiek vznikalo v priebehu desiatich rokov a sú najosobnejšími skladbami, aké kedy Beth Gibbons napísala.

Ich témami sú materstvo, úzkosť, menopauza a úmrtnosť. Gibbons povedala, že album bol priamo ovplyvnený smrťou rodiny a priateľov počas predchádzajúcich niekoľkých rokov. "Uvedomila som si, aký je život bez nádeje, a to bol smútok, ktorý som nikdy predtým nepocítila," vysvetlila.

"Predtým som bola schopná zmeniť svoju budúcnosť, ale keď bojujete so svojím telom, nemôžete ho prinútiť urobiť niečo, čo nechce. Keď si mladý, nikdy nepoznáš koniec, nevieš, ako to dopadne. Myslíš si: toto prekročíme. Bude to lepšie. Niektoré konce sú ťažko stráviteľné." Teraz sa na to pozerá z druhého konca a novým albumom chce inšpirovať ostatných, aby bolo odvážni.

Z albumu už stihla predstaviť single Floating On A Moment a Reaching Out. Druhý spomínaný sprevádzal špeciálny interaktívny videoklipom. Dnes, spolu s albumom zverejnila tretí singel Lost Changes, ktorým speváčka upozorňuje na súčasnú prehnitú spoločnosť. Aj tentokrát si dala záležať na sprievodnom videoklipe, ktorý stvárňuje práve skazenú ľudskú dušu.

Text: Hudba.sk (zdroj: Pitchfork.com)