Po svojom otcovi, legendárnom klaviristovi a skladateľovi Ladislavovi Gerhardtovi (1937–1993), zdedil nielen lásku k jazzu, ale aj tvorivý potenciál. Viacerí Denisa spoznali ako klaviristu rôznožánrovej kapely Transylvánske obedy.

V posledných rokoch býva jeho domovským zoskupením Denis Gerhardt Quartet so saxofonistom Erikom Rothensteinom, basgitaristom Jankom Lehotským ml. a bubeníkom Gustavom Horváthom a v rámci digitálnych platforiem ponúka sériu nahrávok svojich projektov Jazzferno, Denis Gerhardt Guitar Project alebo To tie gruuvy.

Tú najnovšiu s názvom Deep SunDay chytil Denis Gerhardt výlučne do vlastných rúk a séria autorských kompozícií nezaprie inšpiráciu osobnosťami, ktoré sa pohybovali okolo Milesa Davisa na prelome 70. rokov minulého storočia. Gerhardt tu prekladá jednotlivé vrstvy klávesových zvukov gitarovými groovmi a nápaditými basgitarovými figúrami. Nedeľa Denisa Gerhardta môže mať aj takúto svojskú jazzfunkovú atmosféru a môžete si ju vychutnať na všetkých streamovacích platformách a na bandcampovej stránke umelca.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol Denis Gerhardt.