Hlavná stránka

>

Správy

>

Cigánski diabli uvedú v októbri Prekliatie. Muzikál, aký tu ešte nebol

Cigánski diabli uvedú v októbri Prekliatie. Muzikál, aký tu ešte nebol

16.09.2017 - 17:00 | redakcia

Nový slovenský muzikál Prekliatie z dielne autorskej dvojice Ernest Šarközi – Jaroslav Moravčík bude mať premiéru 22. októbra na Novej scéne v Bratislave. Obaja celkom prirodzene so sebou na scénu priniesli aj umelecké súbory, ktorých sú súčasťou.


Ernest Šarközi je cimbalistom Cigánskych diablov, jedinečného hudobného súboru, ktorý 10 rokov svojej existencie má na svojom konte stovky vystúpení na piatich kontinentoch, zlaté a platinové platne a množstvo iných ocenení. Popredný slovenský choreograf a režisér Jaroslav Moravčík prichádza s vlastným tanečným súborom Atašé, unikátnym telesom tvoreným špičkovými slovenskými tanečníkmi, ktorí vynikajú dynamikou a uiniverzálnosťou tanečného prejavu.

Prečítajte si: Desiate narodeniny Cigánskych diablov: divoká jazda s kráľovským koncom

Prekliatie je muzikálom v podobe hudobno-tanečnej feérie, ktorej nosnými piliermi sú spev, tanec, ale hlavne emóciami a virtuozitou nabitá hudba v interpretácii Cigánskych diablov. Nosná myšlienka príbehu spočíva v nekonečnom súboji dobra a zla, čierneho a bieleho, lásky a nenávisti, života a smrti. Bude to pastva pre uši, ale aj oči, čomu napomáhajú kostýmy, scénografia, svetelné a zvukové efekty, aké si súčasné publikum už prirodzene žiada.

Vo svojej prvej veľkej roli sa predstaví 17-ročná Vanessa Šarközi, ktorá o pripravovanom predstavení povedala: "To prekliatie som ja. Bude to plné temperamentu, preklínaní, cigánskej kultúry a ukáže sa tam úplne všetko." Ďalšími sólistami budú Katarína Ivanková a Karol Csino.

Informácie a foto pre Hudba.sk poskytla Andrea Čurná.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti