Organizácia Celé Česko číta deťom zverejnila nový videoklip k piesni Budu jejich ochráncem, ktorý vznikol v autorskej dielni skladateľa a textára Jiřího Krhutu. Skladbu naspievali poprední českí speváci a speváčky - David Stypka, Mirai Navrátil, Petr Bende, Eva Dřízgová, Hana Fialová či Richard Krajčo. Všetci interpreti ju naspievali bez nároku na honorár v prospech organizácie.

Popri sólistoch v piesni vystupujú tiež dvaja športovci - hokejista Rostislav Olesz a futbalista Milan Baroš a 26 detí z karvinského detského zboru Permoník. Oslavnú rozprávkovú pesničku predstavila organizácia Celé Česko číta deťom v rámci jubilejného 10. Týždňa čítanie deťom.


"Text piesne Budu jejich ochránce ležal asi desať rokov v šuplíku Jiřího Krhuta, čakal na vhodný čas a ten práve prišiel. Vtipné slová, chytľavá hudba a predovšetkým skvelí interpreti. Pevne verím, že si pesničku obľúbia nielen deti," hovorí Eva Katrušáková, zakladateľka Celé Česko číta deťom. Videoklip zrežíroval Peter Nemeček a skladba sa natáčala v septembri v ostravskom štúdiu Českého rozhlasu a v nahrávacom štúdiu v Prahe.

Poslaním neziskovej organizácie Celé Česko číta deťom je prostredníctvom spoločného čítania budovať pevné väzby v rodine. Pravidelné predčítanie deťom má obrovský význam pre rozvoj ich emocionálneho zdravia. Predčítanie rozvíja pamäť a predstavivosť, učí myslenie. Predčítanie utvára pevné puto medzi rodičom a dieťaťom. My nehovoríme "Choď a čítaj si!", Ale "Poď, budem ti čítať". Stačí 20 minút denne. Každý deň.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Michaela Fialová Rozšafná. Text správy sme doplnili.

Súvisiaci interpreti: Petr Bende, Richard Krajčo