Austrálska raperka Iggy Azalea sa po rokoch konečne môže tešiť z toho, že sa jej kariera opäť začína rozbiehať smerom dopredu. Po tom, ako pred pár týždňami vydala kontroverzný klip Sally Walker, teraz ešte viac pritvrdila a zverejnila singel Started.

Iggy Azalea sa svojho času mohla tešiť väčšiemu úspechu než Nicki Minaj či súčasná kráľovná rapu Cardi B. Vďaka spoluprácam s Arianou Grande, Charli XCX či Ritou Orou v roku 2014 bodovala v hudobných rebríčkoch po celom svete.

Nasledovalo dlhšie obdobie, v ktorom sa jej vôbec nedarilo, no zdá sa, že to je už minulosťou. Po skladbe Sally Walker, s ktorou sa dostala do rebríčka Billboard Hot 100, ponúka ďalší singel Started, ktorý sprevádza poriadne kontroverzné video. Za prvé dva týždne od zverejnenia má viac ako 20 miliónov prehratí.

videoklip Started Zdroj: Youtube

Ak ste si mysleli, že Austrálčanka už vo svojich klipoch ďalej zájsť nemôže, tak ste sa mýlili. V novinke sa totiž dobrovoľne pasovala do úlohy, ktorou mohla samú seba poriadne zosmiešniť. Hneď v úvode klipu Started sa postavila pred oltár, už po prvých sekundách vám však zrejme bude jasné, že nejde o žiaden romantický príbeh lásky.

28-ročná raperka si zahrala rolu vypočítavej zlatokopky. Vydá za staršieho pána, ktorý má najlepšie roky života už dávno za sebou a užíva si jeho vilu plnú luxusného zariadenia, množstvo šperkov, či spoločnosť psov. Skutočná párty však pre Iggy začne až po smrti jej "milovaného" manžela. Na jeho počesť si dokonca nechá vyrobiť kostým z dolárových bankoviek.


Singel Started je už druhou ochutnávkou z albumu In My Defense, ktorý by mal vyjsť už v letných mesiacoch. Spoluautormi kontroverznej skladby sú Ronny Wright a J. White Did It. Blondínka v nej s dávkou irónie rekapituluje svoju kariéru a to, že to vôbec nemala ľahké. "Začala som úplne od nuly a teraz som bohatá... Začali ste ma nenávidieť, teraz ma milujete.“

Réžiu videoklipu, ktorý sa nakrúcal ešte v apríli v Los Angeles mal na starosti 30-ročný Colin Tilley, ktorý s Azaleou spolupracoval už na videách pre jej minuloročné single Savior a Kream. Raperka sa dokonca nechala počuť, že novinku považuje za svoje doposiaľ najlepšie hudobné video. Iggy síce tento klip myslí ako vtip, no zároveň poukazuje na to, že v dnešnej dobe je obrovské množstvo mladých žien, ktoré sa s vidinou bohatstva vyberú práve cestou zlatokopiek.

"Môžete uveriť tomu, že sme to celé nakrútili len za 12 hodín? Ďakujem tímu - je vás príliš veľa na to, aby som všetkých vymenovala, ale vy to viete. Som naozaj hrdá na výsledok kolektívnej práce. Je to jedno z mojich najobľúbenejších videí, aké som kedy nakrútila," napísala na svojom Instagrame, ktorá v klipe vystriedala viac ako desať rôznych farebných účesov a outfitov.

Autor: Dušan Marko
Foto: reprofoto - Youtube

Súvisiaci interpreti: Iggy Azalea