Hlavná stránka

>

Správy

>

Nová tvár na slovenskej scéne: Mladá speváčka Andie J vydáva debutové EP

Nová tvár na slovenskej scéne: Mladá speváčka Andie J vydáva debutové EP

19.01.2021 - 13:00 | redakcia

Mladá slovenská speváčka a skladateľka Andrea Juhásová alias Andie J vydáva debutovú EP nahrávku, na ktorej pracovala počas minulého roka s hudobníkmi z kapely King Shaolin v ich nahrávacom štúdiu. Vydanie minialbumu považuje za svoj splnený sen.


"Každý máme nejaké svoje sny. Ten môj bol vydať svoje skladby oficiálnou cestou, zdieľať ich s ľuďmi, nechať precítiť to, čo sa vo mne rodilo. Toto debutové EP je vlastne taký súhrn mňa, preto som zvolila rovnomenný názov albumu. To, čo bude môcť poslucháč počuť, je môj svet, môj vesmír, jednoducho planéta, na ktorej žijem," teší sa Andie J.

EP obsahuje päť skladieb v angličtine, v ktorých autorka čerpá námety nielen z vlastného života, ale aj zo snov. "Častokrát mám pocit, že som len chodiaca ulita. Ako žijúce prázdno. No potom, keď čítam svoje texty a počúvam melódie svojich skladieb, uvedomujem si, že je prázdny len pohľad, ktorým sa na seba pozerám. Každý prežitý deň je mojou inšpiráciou. Niekedy si prajem, aby sa ľudia dokázali pozrieť jeden druhému do vnútra, aby pochopili, čo sa tam skutočne odohráva," prezrádza speváčka. Súčasťou nahrávky je aj singel Shoot Me to the Moon, ku ktorému ešte minulý rok na jar zverejnila videoklip v marvelovskom štýle.


Ako hovorí, jej piesne vznikajú v akomsi citovom vzrušení či nepokoji, keď prichádza pocitová presýtenosť. "Neviem to presne opísať, ale je to niečo, ako keď je vám smutno a vy jednoducho musíte plakať. Alebo keď máte hnev, a tak kričíte. Ja keď niečo cítim, musím písať, spievať, rýchlo to nahrať."

Nahrávanie skladieb prebiehalo v King Shaolin Studios pod dohľadom skúseného skladateľa, speváka kapely King Shaolin a producenta Dominika Štofka, vystupujúceho pod umeleckým menom Domi Stoff. "Práca v štúdiu s Domim mi dala veľmi veľa. Dokázal ma navigovať a poukazoval mi hudobné princípy, ktoré som doposiaľ nepoznala. Myslím, že pre každú speváčku je prínosné, ak ju vedie skúsený producent, ktorý je aj sám spevák. A ľudsky sme si sadli neskutočne dobre nielen s Domim, ale aj mojím teraz už manažérom Michalom (Michal Neffe, gitarista King Shaolin, pozn. red.). Skoro by som až povedala, že toto stretnutie je pre môj život osudové," uviedla.

"Skladby vďaka nim dostali naozajstný šat, s ktorým sa veľmi stotožňujem a som nadšená. Obaja chlapci v hudobnej brandži pôsobia desiatky rokov a je to naozaj cítiť, všetko je však vždy predmetom diskusie, ako oni tvrdia - vyhráva najlepší nápad," s úsmevom objasňuje Andie J svoje pocity, úprimnú vďačnosť a radosť z nahrávania. O profesionálnu mixáž nahrávky sa postaral Domi Stoff a mastering mal na starosti Ecson Waldes z Biotech Studios.

Album z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytol manažér speváčky Michal Neffe. Text správy sme upravili. Viac informácií o speváčkinom hudobnom pôsobení nájdete na jej oficiálnych stránkach www.andiej.comwww.facebook.com/AndiexJ.

Foto: Roberta Pekárová


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti