Hlavná stránka

>

Správy

>

Filip Jančík po úspešných koncertoch na Bratislavskom hrade mieri do kostolov

Filip Jančík po úspešných koncertoch na Bratislavskom hrade mieri do kostolov

20.01.2020 - 11:00 | redakcia

Huslista Filip Jančík sa posilnený nedávnymi koncertnými úspechmi vrhá do ďalšieho nezvyčajného projektu pre slovenských fanúšikov. V apríli odohrá sériu špeciálnych akustických koncertov v "božích stánkoch" a jarné turné zakončí 4. mája v bratislavskej Starej tržnici.


Ešte pred dvoma rokmi si prešiel päť slovenských miest, konkrétne Trenčín, Žilinu, Košice, Kežmarok a Trnavu, aby slovenských fanúšikov zoznámil so svojskými husľovými aranžmánmi známych filmových skladieb, s ktorými sa mu už predtým podarilo urobiť si meno v zahraničí. Po vlaňajšom vypredanom víkende na Bratislavskom hrade je však isté, že Filip Jančík sa už na domácej scéne nemusí nikomu predstavovať.


27-ročný huslista nezaháľa a hneď, ako skončí s jedným projektom, uvažuje nad ďalším. Milovníci známych filmových melódií a coverov populárnej hudby v Jančíkovom prevedení si tak na svoje prídu aj v roku 2020. Soundtrack z Harryho Pottera, Posledného mohykána či Hier o tróny zaznie naživo v inštrumentálnej podobe na jeho jarnom turné v deviatich slovenských mestách.

Pôjde o akustické koncerty, pričom väčšina z nich sa uskutoční v kostoloch, napríklad v trnavskej Katedrále svätého Jána Krstiteľa, lučeneckej Synagóge či v Evanjelických kostoloch v Partizánskej Ľupči, Košiciach a Banskej Bystrici. Špecialitou bude májový koncert v bratislavskej Starej tržnici, kde Jančík odohrá akustický večer filmovej hudby za prítomnosti viacerých zaujímavých hostí.

Zostava, ktorá bude huslistu sprevádzať, bude mať až desať členov, v repertoári sa objavia ďalšie skladby, ktoré doteraz nehrával, a chystá aj niekoľko prekvapení, ktoré si nateraz necháva pre seba. Navyše, pre fanúšikov, ktorí sa prihlásia do newslettera Verný fanúšik pripravuje Filip Jančík aj ďalšie špeciálne prekvapenia a darčeky. 

Všetky podrobnosti a lístky na jednotlivé koncerty nájdete v sieti Predpredaj.sk.


Novinky Filipa Jančíka a zaujímavosti zo zákulisia príprav koncertnej šnúry môžete sledovať na jeho oficiálnych profiloch na Facebooku a Instagrame.

Vstupenky:  

Zdroj: PR článok (Hudba.sk edit)
Foto: archív hudobníka


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti