Hlavná stránka

>

Správy

>

Nocadeň má prvý live album. Prečo vychádza až po šiestich rokoch od koncertu?

Nocadeň má prvý live album. Prečo vychádza až po šiestich rokoch od koncertu?

20.04.2018 - 10:30 | redakcia

Slovenská skupina Nocadeň dnes vydáva svoj prvý koncertný album s názvom Nocadeň v divadle. Nahrávku zaznamenali 1. mája 2012 počas koncertu v Štátnom divadle v Košiciach, na ktorom kapela oslávila svoje 15. výročie.


Líder skupiny Rasťo Kopina album považuje za akéhosi súrodenca minuloročnej výberovky s názvom Introspekcia. "S tým rozdielom, že je to živák a sú na ňom zastúpené odlišné piesne ako na výberovke," vysvetlil v rozhovore pre agentúru SITA.

Pôvodný plán bolo DVD, nestačil ani záznam na Youtube

Dôvodov, prečo sa Nocadeň práve teraz rozhodli vydať live album so záznamom spred šiestich rokoch, je podľa Kopinu hneď niekoľko. "Jednak som bol už unavený zo všetkých tých otázok našich fanúšikov, ktorí sa ma takmer pri každom stretnutí pýtali, prečo sme ten koncertný záznam z divadla nevydali. Totižto, náš pôvodný zámer vydať z toho koncertu DVD nevyšiel, veľkú časť z neho sme však zavesili na Youtube."


"Myslel som si, že hlad fanúšikov takýmto spôsobom ukojíme. Ľudia mi však nedali, v dobrom slova zmysle, stále pokoj. Vraveli mi, že by ten koncert chceli mať vo svojej zbierke, a tak sme sa rozhodli, že im vyhovieme aspoň takto. No a ďalší dôvod bol rozhovor s jedným novinárom, ktorý nám zas otcovsky vyčítal, že sme už dostatočne zrelá kapela a že by sme mali mať v diskografii aj koncertný album. Ja som mu vtedy povedal, že takýto album natočený aj máme, len sme ho ešte nevydali," priblížil sympatický Košičan.

Pripomeňte si našu reportáž: Nocadeň postavili košické Štátne divadlo na nohy

Zvláštny smútok víťazov prvýkrát naživo

Na koncerte, počas ktorého zazneli skladby ako Steny (2000), Chvíľu (2001) či Nestrieľajte do labutí (2006), vystúpil s Nocadeň i Vašo Patejdl, s ktorým si spolu zahrali skladbu Zvláštny smútok víťazov (1985) skupiny Elán. "Táto pesnička zaznela naživo po prvý raz práve na tomto koncerte a aj pre Vaša to bola vlastne premiéra, keďže táto skladba dovtedy neodznela ani na žiadnom z koncertov Elánu," prezradil Kopina. Skupina Elán ju začala hrávať až na minuloročnom open air turné. V koncertnej verzii Patejdla s Nocadeň ju možno budete počuť aj z rádií. Vydavateľstvo Warner Music totiž dnes rozposlalo médiám jej Radio edit.


Patejdla vnímajú Nocadeň ako priekopníka slovenskej elektronickej scény. "Hlavne jeho prvý album sme s obľubou ako mladí chlapci počúvali. O tom, že sa objaví na našom koncerte ako špeciálny hosť, netušil okrem úzkeho okruhu našich spolupracovníkov vôbec nikto, takže aj moment prekvapenia zafungoval napokon dokonale a myslím, že aj pre Vaša to bolo v ten večer veľmi emotívne, pretože práve pieseň Zvláštny smútok víťazov uzatvárala štvrtý album Elánu, po ktorom Vašo z kapely odišiel," podotkol frontman Nocadeň.

Album Nocadeň v divadle kapela využila aj na to, aby fanúšikom mohla ponúknuť ako bonus skladbu Buď hviezda, ktorú nahrala minulý rok so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu. O finálny zvuk celej nahrávky sa postaral dvojnásobný držiteľ americkej Grammy Vlado Meller.


Vypočujte si celý album Nocadeň v divadle na Deezeri:Zdroj: SITA + Hudba.sk
Foto: artwork


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti