Speváčka Kristína len nedávno predstavila fanúšikom optimistický singel Mať srdce, ktorý je titulnou skladbou jej najnovšieho albumu. Veselá pieseň z pera jej dvorných autorov Kamila Peteraja a Martina Kavuliča nabáda ľudí, aby sa častejšie riadili srdcom, ktoré je úprimnejšie ako rozum. Tejto filozofii zodpovedá aj čerstvo zverejnený videoklip.

Vznikal v historickom centre Bratislavy, jeho leitmotívom je láska a je plný symbolov radosti. Krásne kvety a farebné ornamenty majú podčiarknuť Kristíninu spontánnosť a radosť zo života. "Mám pocit, že v dnešnej dobe sme si všetci zvykli viac používať rozum a srdce sme nechali bokom. Táto skladba je inšpiráciou k tomu, aby sme viac začali počúvať svoje srdce, čo chce, čo cíti, pretože, keď robíme veci od srdca kdekoľvek a pri čomkoľvek, je to tá najprirodzenejšia a najúprimnejšia cesta pre nás," vyznala sa Kristína. 

O vizuál plný farieb a prírodných motívov sa postaral Matúš Mišák, ktorý je autorom námetu a scenára aj režisérom videoklipu. Za kamerou stál Jakub Křen a o animácie, ktoré skrášlili známe zákutia nášho hlavného mesta, sa postarala Antonie Urbancová.

"S Matúšom som spolupracovala prvýkrát a práca s ním bola veľmi príjemná a na profesionálnej úrovni. V klipe si som mnou zahral sympatický Jakub Klech, dostal postavu vysnívaného chlapca. Krásne kostýmy s jemnou folklórnou tematikou som opäť zverila do rúk návrhárke Jane Gavalcovej. O vizáž a make-up sa postarala Lucka Ružová," približuje svoj tím pri tvorbe videoklipu Kristína.


Speváčka stihla ešte pred letom vydať album s rovnakým názvom ako má jej nový singel - Mať srdce. Fanúšikov ním potešila po troch rokoch a sú na ňom hity z jej ostatného, mimoriadne úspešného obdobia. Pokrstí ho začiatkom októbra na bratislavskej lodi Rivers Club.

Recenzia: Vsádza Kristína na osvedčené šablóny alebo ponúka na albume niečo viac?

Kristína Peláková patrí k najpopulárnejším slovenským speváčkam. Svedčí o tom aj tohtoročný opätovný zisk ceny OTO v kategórii speváčka, ktorá je výsledkom hlasovania fanúšikov. Úspechy zbiera nielen na Slovensku, ale aj v Česku, kde už vypredala aj pražskú Lucernu a na záver tohto roka tam chystá niečo ešte väčšie. Kristína sa okrem hudby venuje aj herectvu a modelingu.

Kristína, nakrúcanie klipu Mať srdce Zdroj: archív speváčkyViac fotografií z nakrúcania klipu Mať srdce

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Eva Sládková z agentúry Propaganda House. Tlačovú správu sme upravili. Viac sa o aktivitách Kristíny dozviete na oficiálnej stránke www.kristinamusic.sk a na Facebooku.

Foto: Youtube/archív speváčky (koláž Hudba.sk)

Súvisiaci interpreti: Kristína