Kapela Billy Barman zverejňuje tretí singel z pripravovaného nového albumu. Skladba, ktorú skupina prvýkrát predstavila už v auguste na Grape festivale, má názov Karamel a jej producentom je rešpektovaný hudobník Pišta Kráľovič, známy ako FVLCRVM. K pesničke vychádza aj slowmotion video v réžii Lousyho Aubera.

Billy Barman aktuálne finišujú s prácami okolo ich piateho štúdiového albumu, ktorý vyjde na značke Slnko Records na jar 2024. Spolupracujú na ňom s viacerými producentmi a hudobníkmi z domácej scény. Jedným z nich je práve FVLCRVM, ktorý novému groovy singlu Karamel veľmi vkusne a decentne dodal svoj charakteristický klubový zvuk a Barmanom o čosi tanečnejší feeling.

"S Pištom sa poznáme veľmi dlho, obdivujeme jeho robotu a vždy sme chceli, aby nám spravil track. Dokonca sme aj susedia, takže mali sme to k nemu naozaj blízko," hovorí kapela o spolupráci s hudobníkom, ktorý je uznávaným producentom v stredoeurópskom regióne a má už za sebou aj nočný headlinerský slot na hlavnom pódiu festivalu Pohoda. Okrem elektronickejšieho zvuku je prekvapujúcim novým prvkom v pesničke aj refrén v španielčine. Jednoduchý text "mi amor te quiero" však ani netreba prekladať.

Novú pieseň Karamel v premiére odvysielalo Rádio_FM. Vychádza k nej aj klip natočený na jeden záber na Grösslingovej ulici v Bratislave, kde sa často vyskytujú členovia Billy Barman a režisér videa Lousy Auber. Účinkuje kapela a jej fanúšikovia. Nakrúcalo sa pri dvojnásobne zrýchlenom tempe skladby, aby sa dosiahol slowmotion efekt. O kameru sa postaral Mikuláš Bado.

Okrem novej tvorby žijú Billy Barman v týchto dňoch aj reedíciou k 10. výročiu vydania ich druhého štúdiového albumu Modrý jazyk s obľúbenými skladbami Traja, Strmá voda či Vrkoče. Modrý vinyl vychádza v limitovanej sérii 333 kusov a vo štvrtok (23.11.) o 17:00 si ho fanúšikovia budú môcť prísť kúpiť a podpísať kapelou v predajni Dr. Horák na Medenej ulici v Bratislave.

Okrem novinky Karamel Billy Barman vydali tento rok aj chytľavý singel Vyhovoriť sa na tmu, ktorý mal koncertnú premiéru na Bratislavskom majálese, a práve tam vznikol aj videoklip.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol Alexander Čerevka z vydavateľstva Slnko Records. Správu sme upravili a doplnili.

Súvisiaci interpreti: Billy Barman