Spevácka diva Céline Dion trpí vzácnym neurologickým ochorením zvaným Stiff-Person Syndrom. Krutú diagnózu sa dozvedela pred rokom. Odvtedy sa jej zdravotný stav neustále zhoršuje, pretože liečba syndrómu, ktorý postihuje svalstvo, neexistuje.

O aktuálnom vývoji jej zdravotného stavu prehovorila Claudette Dion, sestra speváčky. "Niektorí ľudia stratili nádej, pretože je to choroba, ktorá nie je dobre známa. Keby ste len vedeli, koľko telefonátov má Nadácia (Fondation Maman Dion) ohľadom Celine!" povedala. "Ľudia nám hovoria, že ju milujú a modlia sa za ňu. Dostáva toľko správ, darčekov a požehnaných krížov."

Napriek tomu, že sa speváčka nevzdáva, jej sen o návrate na koncertné pódiá nie je uskutočniteľný. "Tvrdo pracuje, ale nemá kontrolu nad svojimi svalmi. Čo mi trhá srdce je, že bola vždy disciplinovaná. Je pravda, že v našich aj v jej snoch je cieľom vrátiť sa na scénu," dodala Claudette.

Neschopnosť ovládať svoje svalstvo nepredstavuje iba problém s mobilitou. Je to omnoho vážnejšie, na čo so strachom upozorňuje speváčkina sestra. "Hlasivky sú svaly, aj srdce je sval. To ju dostane. Vzhľadom na to, že ide o 1 prípad z milióna, vedci neurobili dostatok výskumu, pretože to neovplyvnilo toľkých ľudí."

Text: Hudba.sk (zdroj: Music-News.com)